Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AGD DO ZABUDOWY - LIMIT ok. 2500 PLN

Martastu 20 Lip 2012 23:24 2042 3
  • #1 20 Lip 2012 23:24
    Martastu
    Poziom 6  

Witam, będę wdzięczna za każdą podpowiedź w sprawie zakupu sprzętu AGD - do tej pory korzystaliśmy ze starych rozwiązań więc wogóle się na tym nie znam . zakup dotyczy zmywarki, piekarnika oraz płyty gazowej pod zabudowę. Limit to niestety tylko ok 2500 zł ( jeśli zmywarka 60 to możemy podnieść limit do góra 2900 zł). Różnorodność specyfikacji nie pozwala mi juz spać i nie wiem co wybrać :(
    priorytety:
    Zmywarka : doradźcie nawet jaką kupić lepiej 45 czy 60 ? jest 4 ( córki 10 lat i 9 miesięcy - imprezy rzadko) - reszta to: oszczędność wody i energii itp.

Piekarnik: termoobieg, łatwe czyszczenie ( piekę ciasta i mięsa)

Płyta gazowa : bardzo mi się podobają płyty na szkle ale podobno trudno utrzymać je w czystości?

Po moich wstępnych oględzinach to chyba mnie stać jedynie na AMICE w sprawie pieca i piekarnika - tylko jakie modele? ale co do zmywarki to już zupełnie nie wiem.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam. Marta

• #2 24 Lip 2012 16:07
    lionel2
    Poziom 8  

Witam

Ja użytkuje od 5 lat poniższy zestaw z mastercooka i nie narzekam.
    Mastercook ME-160X + GCF-64SI za zestaw 1600zł.
    [url=]http://www.ceneo.pl/1733052sLink[/url]
    Zalety to przede wszystkim:
    - prostota obsługi (tylko dwa pokrętła)
    - automatyczne wysuwanie tacy przy otwarciu piekarnika
    - szybkie nagrzewanie
    - w miarę ciepłe drzwiczki podczas pracy (producent zapewnia, że nie mają się nagrzewać, chłodzenie obudowy)
    - podwójny ruszt
    Jeżeli chodzi o płytę to:
    - blokada przeciwwypływowa gazu, jeżeli zgaśnie płomień to automatycznie odcina dopływ gazu.
    - łatwa wymiana dyszy na propan-butan
    - łatwa w czyszczeniu (szyba podobno się nie rysuje i u mnie też nie jest porysowana).

Jak widzisz przy zakupie przez internet zostaje ci 1000zł na zmywarkę więc spokojnie się zmieścisz, ale co do zmywarki to Ci nie doradzę gdzyż nie mam doświadczenia.

Udanych zakupów
    Pozdrawiam
    Lionel2

• #3 31 Lip 2012 14:17
    patryk260983
    Poziom 18  

Martastu napisał:

Piekarnik: termoobieg, łatwe czyszczenie ( piekę ciasta i mięsa)

Płyta gazowa : bardzo mi się podobają płyty na szkle ale podobno trudno utrzymać je w czystości?

Po moich wstępnych oględzinach to chyba mnie stać jedynie na AMICE w sprawie pieca i piekarnika - tylko jakie modele? ale co do zmywarki to już zupełnie nie wiem.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam. Marta

Odnośnie piekarników, to Amica robi jedne z lepszych, więc nie ma co narzekać na brak funduszy.
    Ja miałem spory fundusz, a wybrałem właśnie Amicę;-)
    Mam gaz na szkle - łatwo utrzymać w czystości wbrew temu, co piszą. Wystarczy dobra microfibra, woda i trochę chęci do pracy;-)
    Trzeba tylko pilnować, żeby nic nie wykipiało, bo może rozlać się na blat i podłogę, gdyż płyta gazowa ze względu na swój szklany charakter nie posiada rantów tak jak blacha inox.
    Mam Amice fusion ghgf75212 (chyba jakoś tak zwie się ten model) prawie pół roku i funkcjonuje bez problemów. Koszt 1200zł za zestaw.
    Ogólnie polecam Amicę jeśli chodzi o sprzęt grzejny, za dobry serwis, tanie części, małą awaryjność sprzętu w stosunku do masowej ilości sprzedanych sztuk, proste rozwiązania, za niedopłacanie za logo firmy;-)

Dodano po 6 [minuty]:

Martastu napisał:

Zmywarka : doradźcie nawet jaką kupić lepiej 45 czy 60 ? jest 4 ( córki 10 lat i 9 miesięcy - imprezy rzadko) - reszta to: oszczędność wody i energii itp.

Jak zmywarkę, to proponuję Bosch/Siemens, w zależności co bardziej się podoba, tylko nie te najtańsze, tak w przedziale 1500-1700zł za 60cm będzie ok.
    Na zmywarce nie ma co oszczędzać, lepiej zaoszczędzić na piecu, bo zmywary częściej się z reguły psuja niż piekarniki (styczność z wodą+bardziej skomplikowane technologie), bo co ma się w piekarniku popsuć? Tylko grzałki, ewentualnie elektronika.

• #4 31 Lip 2012 16:41
    Martastu
    Poziom 6  

Dziękuje za odpowiedzi - wybieramy Amicę :) i Boscha problem mam teraz tylko taki, że potrzebujemy piekarnik i płytę osobno poniewż będą w innych miejscach :) Pozdrawiam Marta

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME