Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to za alarm? - Ktoś poznaje?

as4321_80 21 Jul 2012 00:54 1631 5
 • #1
  as4321_80
  Level 2  
  Witam Wszystkich,

  Czy ktoś po pilocie potrafi poznać co to za alarm?
  Kupiłem niedawno Skodę Fabie w której jest zamontowany zamiast oryginalnego sterownika centralnego zamka (pilot w kluczyku).
  Niestety nie dostałem do niego żadnej instrukcji. Trochę dziwnie działa bo nie wiem czemu ale jak otworze pilotem samochód i następnie otworze dowolne drzwi pasażera lub bagażnik zaczynają migać kierunkowskazy tzn tak jak gdyby załączył się alarm tylko bez syreny bo jej nie ma. Sytuacja ta nie ma miejsca gdy najpierw otworzę drzwi kierowcy (chociaż nie zawsze)
  Myślicie że to ma tak działać?

  Z góry dziękuje za odpowiedzi. Co to za alarm? - Ktoś poznaje?
  Pozdrawiam
 • #4
  as4321_80
  Level 2  
  To może być ten BX40 Carprotect a przynajmniej pilot identyczny. Wczoraj rozebrałem pół samochodu w poszukiwaniu centralki i niestety nie znalazłem. Wszystkie kable przy sterowniku głównym (komputerze) oryginalne, nie były łączone.
  Czy jest możliwe aby ten sterownik był zamontowany w drzwiach od strony kierowcy? Jest tam panel z przyciskami do zamykania drzwi i szyb elektrycznych. Słychać jak pykają przekaźniki. Ale przecież tam nie ma kabli od kierunkowskazów?
  Chyba że ten pilot jakimś cudem zastępuje oryginalny pilot w kluczyku, w co wątpię, i nie mam zamontowanego żadnego "obcego" sterownika.

  Pozdrawiam
 • #5
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wsiądź do auta i słuchaj, skąd słychać cykanie w reakcji na naciskanie pilota. Jeśli twierdzisz, ze z drzwi, to zrzuć tapicerkę. Możliwe, że ktoś to tak rozwiązał i np wyprowadził z drzwi dwa przewody do kierunkowskazów (i doprowadził zasilanie).
 • #6
  Pablo-87
  Level 10  
  as4321_80 wrote:
  To może być ten BX40 Carprotect a przynajmniej pilot identyczny.

  Miałem ten sam pilot w zamku centralnym Carprotect BX40. Może nie masz podłączonego centralnego do alarmu i dlatego kierunki migają.