Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E60 2004r. - Mata pasażera, kontrolka od zapięcia pasów

21 Lip 2012 01:27 17343 9
  • Poziom 22  
    Witam ktoś może podpowie jak działa kontrolka zapięcia pasów w autku jak w temacie.
    Czy kontrolką steruje mata pasażera, tzn. wiadomo że tak, aktywuje się przez sygnał z maty, ale czy np. przez awarie maty kontrolka może cały czas razić w oczy, oczywiście z "asystą" kontrolki od poduch?
    Jeszcze spytam o sam włącznik zapięcia pasów. Znajduje się on w samym zatrzasku pasów bezpieczeństwa i działa poprzez dwupinową wtyczkę od napinacza piro? Czy działa na jakiejś innej zasadzie?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    O ile pamiętam to kontrolka nie zapiętych pasów na tablicy jest jedna, to znaczy jak siada kierowca to świeci póki nie zapniesz, jak dosiądzie pasażer to znowu zapala się ta sama kontrolka.
    Miałem tak że mata pasażera była uszkodzona ale kontrolka gasła po zapięciu pasa kierowcy, oczywiście kontrolka poduszek świeciła
    Wypnij całkiem moduł maty i powinno być dobrze z kontrolką pasów, jak będzie dalej świecić to może niesprawność jest po stronie kierowcy...
  • Poziom 20  
    Trzeba zalożyć dwa emu.
    Jeden na matę,drugi na napinacz.
  • Poziom 42  
    darek2505 napisał:
    drugi na napinacz.

A co ma emulator napinacza do kontrolki zapięcia pasów? T o dwie różne sprawy...
  • Poziom 22  
    Włącznik zapięcia pasów wykorzystuje obwód napinacza i poprzez niego steruje kontrolką?
  • Poziom 32  
    aron20000 napisał:
    Włącznik zapięcia pasów wykorzystuje obwód napinacza i poprzez niego steruje kontrolką?

Co ty bredzisz. Jakbyś miałe więdzę.. albo conajmniej sprzęt , którym można to poczytać wiedziałbyś co masz uszkodzone. Lampką sterują maty.
  • Poziom 22  
    Spokojnie Andiv nie urodziłem się ze znajomością w głowie wszystkich rozwiązań i schematów, jakie ktoś wymyślił i zastosował w różnych modelach BMW, ty zapewne też nie. Dlatego że nie mam na ten temat wiedzy, piszę w tej sprawie mn do ciebie. Ale wydaje mi się, że chyba ty też za bardzo nie wiesz jak to tam sobie ktoś wymyślił. Po co od razu jechać po innych? Może na świerzych użytkownikach forum robi to wrażenie, na mnie już niestety nie :D Gdybym wiedział jak to działa w tym BMW przecież nie zakładałbym tematu i nie naruszał twojego świętego spokoju.

Druga sprawa to to, że chyba się mylisz pisząc, że tylko maty sterują tą kontrolką.
    Kiedy nikogo nie ma na siedzeniu kontrolka znika, jeśli ktoś siedzi, zapala się. W tym przypadku ok. sterowanie jest na pewno przez matę.
    Natomiast kontrolka która zapaliła się, kiedy usiedliśmy na fotel gaśnie, kiedy ktoś siedząć na fotelu zapnie pas. W tym przypadku sterowanie nie może być tylko przez matę musi być dodatkowy włączniki/wyłącznik. Po prostu pytam czy znajduje w gnieździe zapięcia pasów i który obwód wykorzystuje do gaszenia kontrolki, obwód napinaczy?
  • Poziom 32  
    No jasne że jest w gnieździe klamry, niby do czego idzie tam przewód. Ale jak się nie ma praktyki ani sprzętu to tak jest, a swoje osobiste wywody na temat mojej wiedzy sobie daruj, boś w pupie był i kupe widział. Jakbym ja był zielony jak szczypiorek na wiosne to spuściłbym uszy po sobie i słuchał. Ty niestety z elektromechaniką masz tyle wspólnego ile ktoś ci podpowie na forach.
  • Poziom 22  
    Słuchaj o to chodzi właśnie, że tam nie ma dodatkowego przewodu, tylko nieco dalej przewód od napinacza piro, nie będę dziś tłumaczył ci co to takiego :D I pytam właśnie czy kontrolka pasów wykorzystuje ten właśnie obwód od napinacza.

Dzięki jednak, że doceniasz moją wiedzę, bo twoja jest na poziomie pewnie przeczytanych postów w tematach w których przeszkadzasz.
    Pisząc o sprzęcie nic ci do tego czego używam choćby to był młotek i przecinak przy naprawie liczników czy immo. Ty pewnie nie masz pojęcia czego można używać. Dodam, że akurat mi nie było dane wziąść od mamusi i tatusia szmalcu (jak zapewne było w przypadku twojej nieskromnej osoby) i kupić sobie co mi się spodoba i dłubać się przy swoim hobby. Musiałem ciężko zapracować na wszystko co mam, w przeciwieństwie do ciebie. Jeśli piszesz takie pierdo.y w niektórych tematach, to o życiu zapewne masz takie pojęcie co pies o gwiazdach.

Zamilcz poprostu jak nie masz nic mądrego do powiedzenia i nie rób dzieciarni. Temat nie dotyczy twojej czy mojej wiedzy. Dzisiaj pewnie, żadnego klijenta nie było więc przypełzłeś jak fluk na forum, żeby tylko nas.ać gdzie popadnie :D Pewnie klienci doszli w końcu do wniosku, że lepiej guwi..ko omijać niż w nie wdepnąć.
    Trochę kultury bo ja się staram, ale jak druga strona jest na etapie kamienia to ja też "w ryj dać mogę dać" :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dobra Panowie, resztę czułości wymieńcie sobie na PW.

Temat zamykam.