Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool awt8123D - Gdzie znajduje sie czujnik wyważenia pralki ?

21 Lip 2012 08:29 3927 4
 • Poziom 18  
  Witam

  Gdzie znajduje się czujnik wyważenia pralki whirlpool awt8123D ?
 • Pomocny post
  Moderator AGD i automatyka
  Mierzony jest czas potrzebny do zwolnienia obrotów rozpędzonego bębna do pewnej wartości i jeśli ten czas mieści się w jakimś ustalonym zakresie to sterownik uznaje że pranie jest wyważone. Jeśli nie to próbuje aż do skutku lub kończy program bez wirowania.
 • Poziom 18  
  hm.... moja pralka przy starcie do wirowania zaczyna skakać jak głupia ( amortyzatory wymienione na nowe choć nie wykazywały zbytnio zużycia) podczas tego startu gdy zacznie podskakiwać wyłącza sie tzn. pozostały czas był 15 minut przeskakuje na 30 minut i wyłącza się ( mruga dioda gotowości ) trzeba przycisnąć przycisk i pranie idzie dalej... nie wiem czego już szukać normalnie trafia mnie już :)
 • Moderator AGD i automatyka
  Magnes się się nie poluzował?
  whirlpool awt8123D - Gdzie znajduje sie czujnik wyważenia pralki ?
 • Poziom 18  
  Silnik oraz prądnica tacho , także magnes w najlepszym porządku, pralka wypoziomowana, w większości startów do wirowania ( zadane 1200 obr lub 600 obr) pralka unosi się jednostronnie i robi łup łup :) czasami bedzie wirować dalej , czasami tak jak pisałem wcześniej przerywa program jeszcze takie pytanko czy sprężyny na których wisi bęben pralki mogą mieć wpływ na takie podskakiwanie?
  Dodam także że wąż spustowy oczyszczony, silnik pompy wody brudnej wymieniony ( turkotała) , nie wiem jak powinno wyglądać układanie prania ale dodam tylko że właśnie bęben startuje dość gwałtownie ( a może tak powinien) ogólnie regulacja obrotów na pewno jest bo słychac że na obroty wchodzi stopniowo.... tylko ten start który odrywa pralkę od podłoża..... chyba przykręcę ją na stałe do podłogi bo już nerwowo nie wyrobię :)