Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONY KV-M2531K chassis AE1C -przezroczysty poziomy pasek na srodku ekranu

ysyysy 21 Jul 2012 10:42 2833 10
 • #1
  ysyysy
  Level 10  
  Witam .
  Mam problem z tym poziomym paskiem .Wymieniłem układ odchylania Tda8170 i elektrolity w okolicy, ale pasek pozostał bez zmian .Czy ktoś spotkał się z takim objawem ? SONY KV-M2531K chassis AE1C -przezroczysty poziomy pasek na srodku ekranu SONY KV-M2531K chassis AE1C -przezroczysty poziomy pasek na srodku ekranu
 • #2
  TELERADIOMECHANIKA

  Level 30  
  To ślad po uszkodzeniu układu pionowego odch. Jak długo się to działo, tak nastąpiło wypalenie luminoforu w kineskopie. Nic już z tym nie zrobisz.
 • #3
  manymanymany
  Level 12  
  TELERADIOMECHANIKA wrote:
  To ślad po uszkodzeniu układu pionowego odch. Jak długo się to działo, tak nastąpiło wypalenie luminoforu w kineskopie. Nic już z tym nie zrobisz.


  Naprawdę to widzisz, co gadasz? Na forum powinni wprowadzić odpowiedzialność materialną za swoje porady. Ja wszystkiego nie wychwycę...
 • Helpful post
  #4
  TELERADIOMECHANIKA

  Level 30  
  Patrzyłeś na zdjęcie? Dokładnie patrzyłeś? Czy swoim postem chcesz tylko namieszać.
  Co ci będę tłumaczył, ty jesteś podobno najmądrzejszy na tym forum.
 • #5
  ysyysy
  Level 10  
  Witam.
  Po konsultacji z kontrahentem ustaliłem, że tv był kiedyś naprawiany. Od tamtej pory został ten pasek, więc obawiam się, że kolega ma rację, ale może jednak jest jeszcze jakaś nadzieja, że to wada czegoś innego. Jeśli ktoś może pomóc zapraszam do tematu.
 • #6
  TELERADIOMECHANIKA

  Level 30  
  Tzn. wiesz, telewizor będzie pracował, tylko ten pasek będzie denerwujący. Chyba,że miałbyś gdzieś z rozbiórki pewny kineskop i zamienić. Jak wiesz w telewizorach nowszej generacji wprowadzono zabezpieczenie na wypadek usterki pionu, jeżeli pion nie działa, telewizor nie startuje i tym samym nie dochodzi do takiej sytuacji jaką przedstawiłeś.
  Dzięki kolego za pkt-y.
 • #7
  manymanymany
  Level 12  
  Quote:
  ty jesteś podobno najmądrzejszy na tym forum.


  Jest kilku mądrzejszych... Chcę po prostu kompetentnych wypowiedzi przez kompetentne osoby i opartych na faktach, a nie "bo się komuś coś wydaje".
 • #8
  TELERADIOMECHANIKA

  Level 30  
  Ale Ty nie jesteś od tego, aby oceniać czyjeś kompetencje i wiedzę. To w takim razie co wg Ciebie jest w tym omawianym przypadku?
 • #9
  manymanymany
  Level 12  
  W omawianych przypadku jest zbyt mało danych, a na zdjęciu nie widzę wypalenia luminoforu, tylko lokalną nieliniowość. Tak ja to widzę i mam prawo.  A to:
  Quote:
  Mam problem z tym poziomym paskiem ,wymieniłem układ odchylania Tda8170 i elektrolity w okolicy ale pasek pozostał bez zmian


  tylko świadczy o kompletnym dylatantyzmie, nie mylić z daltonizmem :)
 • #10
  ysyysy
  Level 10  
  dziękuję za podpowiedzi ,w takim razie oddaję tv z ową usterką pozdrawiam serdecznie .
 • Helpful post
  #11
  mirex
  Level 43  
  Korzystając z możliwości technicznych muszę dopisać parę słów ...

  Kolego ysyysy, przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 3.1.13. To tak na przyszłość, gdybyś zechciał jeszcze u nas pisać.

  Kolego TELERADIOMECHANIKA, wybacz ale ja też nie widzę tam wypalenia. Bardzo mi się kłóci z tym co Ty widzisz, ten ciemny pasek.
  A na podstawie takiego zdjęcia wygłaszać tak zdecydowane opinie jak Twoja, to jednak ryzyko.
  To nie zmienia faktu, że możesz mieć rację. Możesz, ale nie musisz. A, jak widzisz, być może nienaprawiony TV wraca do użytkownika.
  I to tylko dlatego, że "na elektrodzie powiedzieli, że się nie da".