Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny (500m) monitoring działki budowlanej. Dobór sprzętu.

21 Lip 2012 11:56 3213 10
  • Poziom 21  
    Witam szanownych forumowiczów.
    Szykuje się do budowy. Póki co mam ogrodzoną działkę (40m x 50m) na której jest już przyłącze elektryczne. Chciałbym niebawem zamontować monitoring aby móc wyłapywać ewentualnych intruzów próbujących dobrać się do materiałów budowlanych.

Działki oddalona jest od miejsca zamieszkania około 0,5km. Teren prosty ale niestety są przeszkody w postaci innych budynków mieszkalnych. W jednym z rogów jest wysoki (7m) słup na którym wisi tzw. RBT-ka. Działka jest oświetlona z dwóch stron przez miejskie słupy trakcji elektrycznej, w nocy jest tam całkiem nieźle widać.

Pomysł jest taki aby powiesić na narożnym słupie kamerę np. obrotową, która za pośrednictwem drogi radiowej wysyłałby obraz na w/w odległość (min. 500m).
    Ciągnięcie kabla nie wchodzi w grę.

Rozumiem że potrzebne będą:

1. kamera obrotowa ewentualnie inna o szerokim koncie widzenia
    2. nadajnik do przesyłania wizji na min. 500m
    3. odbiornik do powyższego
    4. rejestrator z oprogramowaniem (o ile zdecyduję się trzymać zapis)

Ponieważ w temacie monitoringu nie znam się w ogóle proszę o pomoc w doborze sprzętu. Ewentualnie inne propozycje na rozwiązanie zdalnego podglądu.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Zaworek napisał:
    Ponieważ w temacie monitoringu nie znam się w ogóle proszę o pomoc w doborze sprzętu. Ewentualnie inne propozycje na rozwiązanie zdalnego podglądu.

Zatrudnisz ochroniarz który będzie 24h/dobę oglądał obraz z kamery? Moim zdaniem pierwszy etap alarm z powiadomieniem (czujki lub bariery), drugi etap to kamera z podglądem.
  • Poziom 21  
    @jimasek liczę na bardziej konkretną pomoc.

W ciągu dnia ja lub ktoś z rodziny jesteśmy tam dość często. Tak jak wspomniałem dopiero szykuję się do budowy. Na placu jest dopiero barak. Cieć mi obecnie niepotrzebny. Reagować mogę dość szybko...

Interesuje mnie wykonanie podglądu z powiadomieniem o wtargnięciu.
    Zaworek napisał:
    @jimasek liczę na bardziej konkretną pomoc

Jeżeli liczysz ma bardzie konkretną pomoc musisz konkretnie opisać swoje zapotrzebowanie a przede wszystkim warunki jakie masz na działce (oświetlenie, obszar, jakość obrazu, jaki masz na to budżet).
    Zaworek napisał:
    Interesuje mnie wykonanie podglądu z powiadomieniem o wtargnięciu.

Tak bym stawiał na jakiś system alarmowy w pierwszej kolejności.
  • Poziom 21  
    Czytałeś dokładnie? Obszar i oświetlenie opisałem w pierwszym temacie.
    Jakość średnia w kierunku do dobrej. Budżet 2500zł +/- 500zł

Może konkretniej. Czy ktoś używał tego?

Zaworek.
    Zaworek napisał:
    w nocy jest tam całkiem nieźle widać.

Dla oczu człowieka.

Zaworek napisał:
    Jakość średnia w kierunku do dobrej. Budżet 2500zł +/- 500zł

Kamera obrotowa z rejestratorem i zestawem nadajnik/odbiornik, trochę mało.
  • Poziom 21  
    Hmm...w tym poście kamera obrotowa PTZ Novus NVC-DN6127SD jest za 1500zł.
    Z tego co wyczytałem to bardzo przyzwoity sprzęt. Rejestrator Novus również jest do zdobycia w niezłej cenie. Czy oby na pewno trzeba wydawać znacznie ponad 3tys.?
  • Poziom 31  
    Zaworek napisał:
    Teren prosty ale niestety są przeszkody w postaci innych budynków mieszkalnych.

Raczej zapomnij o bezprzewodówce.
    Bez widoczności wzrokowej nie masz szans na uzyskanie stabilnego połączenia.
    Jeżeli masz możliwość wykupienia tam dostępu do Internetu to temat do prostego rozwiązania.
    Jeżeli nie, to pozostaje dostęp na modemie sieci komórkowej i w zależności od umowy wybranie odpowiedniej technologii (monitoring na miejscu i zdalny podgląd, przesyłanie obrazu do zdalnego monitoringu, wysyłanie na FTP itp.).
    Zaworek napisał:
    NVC-DN6127SD

Oczywiście że jest bardzo dobra. Nowa kamera kosztuje około 4000zł. Więc uważał bym na taki towar bez faktury i gwarancji.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Ahhhh ta wspaniała ślepia wiara w moc kamer obrotowych.
    Drogi autorze, kamera obrotowa bez człowieka obsługującego -delikatnie mówiąc possysa (i o to chyba jimasek'owi chodziło pytając o ochronę).

Rozumiem że odpalisz sobie autopatrol, ale rozważ to - w tej cenie co podałeś kupisz tanią, badziewną, chińską obrotówkę. Takie kamery na części mechaniczne mają zazwyczaj 6-12 miesięcy gwarancji. Awaryjność takich kamer jest dużo większa niż kamer stacjonarnych.
    Kamery obrotowe mają spore martwe pola, szczególnie kiedy pracują na patrolu, jak się obróci to nie widzi co jest za plecami prawda? A w tej cenie możesz kupić np. 4 kamery stacjonarne z 90 stopniowym kątem widzenia.
  • Poziom 32  
    Co do kamer-kamery pamiętaj stara babcia też musi kiedyś spać a patrzenie non stop w monitor jest męczące. Może czujniki ruchu zewnętrzne i tani moduł ROPAM? po GSM-ie będziesz miał sms-y o naruszeniu i komunikaty głosowe też.