Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C# - Zapisywanie do pliku z textboxów

party_pok_er 21 Lip 2012 13:02 1820 3
 • #1 21 Lip 2012 13:02
  party_pok_er
  Poziom 7  

  Witam, ok kilku dni nie mogę uporać się z zapisywanie do jednego pliku danych wpisanych do textboxów. Mam przykładowo 4 textboxy do których wpisuję cokolwiek i teraz po wciśnięciu buttona1 chcę rozpocząć zapis do pliku tego co jest w textboxie (i to nie problem) ale w tym momencie zmieniam zawartość któregokolwiek textboxa i to ma być dopisywane do istniejącego pliku . Przyciskiem button2 chcę zamknąć zapis. Ktoś może pomóc??

  0 3
 • #2 21 Lip 2012 14:17
  marcinj12
  Poziom 40  

  Twój opis nie jest dla mnie do końca zrozumiały... Po co chcesz rozpoczynać zapis jednym przyciskiem, a kończyć drugim, kiedy można po prostu zapisać coś do pliku metodą: otwórz->zapisz->zamknij, nawet niekoniecznie jawnie to robiąc? Ja do tak prostego przypadku użyłbym statycznych metod klasy File z przestrzeni System.IO, konkretnie którejś z File.Append... albo File.Write..., np. do dopisywania wystarczy jedna linijka w zdarzeniu TextChanged textboxa, plik nawet sam się utworzy jeśli nie istnieje:

  Kod: csharp
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  0
 • #3 21 Lip 2012 15:51
  party_pok_er
  Poziom 7  

  Teraz wygląda to tak

  Kod: csharp
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  teraz jak wpiszę do textbox1 np. testy to w pliku jest napisane "testy" ale jak to skreślę w textboxie1 i wpiszę "txt" to już nie ma w pliku "testy" a ma być.

  Chodzi o to że, pobieram z uC dane do 4textBoxów tylko nie robię tego raz tylko ciągle i te dane są odświeżane tzn. powiedzmy nadpisywane w tych textboxach.
  Celem jest uzyskanie w pliku takiego czegoś:

  Text_TextBox1 Text_TextBox2 Text_TextBox3 Text_TextBox4
  Text_TextBox1 Text_TextBox2 Text_TextBox3 Text_TextBox4
  ...

  najlepiej z datą obok każdego pomiaru. ale tym się zajmę jak już ten zapis zrobię.

  0
 • Pomocny post
  #4 22 Lip 2012 11:36
  marcinj12
  Poziom 40  

  No to jak wyżej - append zamiast write. Najlepiej wywoływane z miejsca, gdzie aktualizujesz wartości w textboxach po przyjściu danych.

  0