Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP F370 - Komunikat "Problem z kasetą drukującą", drukarka nie drukuje

21 Jul 2012 14:22 4130 1
  • Level 9  
    Witam, mam nadzieje, że ktoś mi pomoże bo nie mam już siły do tej drukarki :(.

Otóż kupiłem jakiś czas temu zamienniki tuszy do drukarki HP F370. Po przyjściu zainstalowałem do drukarki oba. Czarny działa bez problemu, natomiast z kolorowym jest problem.. Ciągle wyskakuje oto taki komunikat:
    HP F370 - Komunikat "Problem z kasetą drukującą", drukarka nie drukuje

a na drukarce miga pomarańczowa dioda z kontrolki tuszu i jest E na wyświetlaczu. Przyciskanie "x" nic nie pomaga niestety.

Pomyślałem więc że może to wina styków bo tak wyczytałem z tematów podobnych do mojego problemu, przeczyściłem i dalej nic. Zamieniłem wiec nowy tusz ze starym który do czasu wymiany drukował bez problemu (kilkukrotnie był napełniany przeze mnie) lecz drukarka nie wróciła do wcześniejszego stanu ;/ i dalej wyświetla Error i nie da sie drukować. Odsyłałem również tusz do sprzedawcy, który przysłał mi inny lecz dzieje się to samo.

Wyłączyłem również drukarkę na jakiś czas z sieci i od komputera i włączyłem, udało mi się wydrukować jedna stronę na początku lecz chcąc drugą wydrukować powrócił błąd.

Już nie mam pomysłów co może być nie tak. Z góry dziękuje za pomoc.

Moderated By rys57:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Link skasowano.

• Level 31  
    Skoro jest pewnośc że Wkłady drukujące są sprawne pod względem elektroniki to w następnej kolejności trzeba by było sprawdzić karetkę. Najpierw wizualnie - może jest widoczne jakieś uszkodzenie,a następnej kolejoności podmienić na sprawną elektronicznie.