Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 5538g - Wymiana matrycy, za krótka taśma

adammmos 21 Lip 2012 14:45 1947 10
  • #1 21 Lip 2012 14:45
    adammmos
    Poziom 11  

Witam, kupiłem ostatnio Acera 5538G z uszkodzoną matrycą, zdemontowałem ją i chciałem założyć matrycę od Compaqa 615, otóż matryca pasuje, wszystko wyświetla ładnie, pięknie, ale jest jedna różnica między tymi matrycami: zbita ma gniazdo bliżej niż cała przez co nie mogę go złożyć bo tasiemka matrycy nie sięga, pytanie co teraz? Czy jest szansa dobrać może dłuższą taśmę od innego modelu? Albo może w elektronicznym dałoby radę znaleźć takie wtyczki i i od nowa zrobić taśmę z dłuższymi przewodami? Bo lekko na środku rozprułem plaster i jak zobaczyłem sporą wiązkę kabli to niezbyt mi się to widzi niestety każdego z osobna przecinać, przedłużać i izolować, nie wiem gdzie upchnąłbym to potem, może ktoś też miał taki problem albo wie od czego innego taśma podeszłaby? Bo tutaj jest 15,6" matryca, może od jakiegoś Acera z 17,3" byłaby taka sama tasiemka, ale dłuższa? Proszę o pomoc!

0 10
  • #2 21 Lip 2012 14:48
    boro1234567
    Spec od komputerów

adammmos napisał:
    Witam, kupiłem ostatnio Acera 5538G z uszkodzoną matrycą, zdemontowałem ją i chciałem założyć matrycę od Compaqa 615, otóż matryca pasuje, wszystko wyświetla ładnie, pięknie, ale jest jedna różnica między tymi matrycami: zbita ma gniazdo bliżej niż cała przez co nie mogę go złożyć bo tasiemka matrycy nie sięga, pytanie co teraz? Czy jest szansa dobrać może dłuższą taśmę od innego modelu? Albo może w elektronicznym dałoby radę znaleźć takie wtyczki i i od nowa zrobić taśmę z dłuższymi przewodami? Bo lekko na środku rozprułem plaster i jak zobaczyłem sporą wiązkę kabli to niezbyt mi się to widzi niestety każdego z osobna przecinać, przedłużać i izolować, nie wiem gdzie upchnąłbym to potem, może ktoś też miał taki problem albo wie od czego innego taśma podeszłaby? Bo tutaj jest 15,6" matryca, może od jakiegoś Acera z 17,3" byłaby taka sama tasiemka, ale dłuższa? Proszę o pomoc!

Nie ma dłuższej tasiemki, wtyków też nie kupisz aby zrobić dłuższą taśmę.
    Musisz poszukać oryginalnej matrycy.
    Chyba że chcesz się bawić w przedłużenie starej taśmy, jest to do zrobienia.

0
  • #3 21 Lip 2012 17:18
    adammmos
    Poziom 11  

Fakt, jest to do zrobienia, szkoda, że nie wiadomo czy jest szansa dobrać inną taśmę, a gdzie mógłbym znaleźć pinouty tej tasiemki? Bo niestety nieświadomie przeciąłem kilka przewodów na raz w tym kilka tych samych kolorów i mi się pomieszało :P

0
  • #4 21 Lip 2012 17:32
    boro1234567
    Spec od komputerów

adammmos napisał:
    A gdzie mógłbym znaleźć pinouty tej tasiemki? Bo niestety nieświadomie przeciąłem kilka przewodów na raz w tym kilka tych samych kolorów i mi się pomieszało :P

To będzie problem.

0
  • #6 22 Lip 2012 19:53
    adammmos
    Poziom 11  

Na płycie jest napisane, że to LA-5401P.
    Ogółem rzecz biorąc ta taśma jest taka jak z tej aukcji:
    Link
    Tylko, że moja ma dodatkowo wychodzący przewód do kamerki, ale i tak z niej nie będę korzystał więc nie zależy mi na niej specjalnie, dodaję również zdjęcia wtyków w tasiemce.
    Acer 5538g - Wymiana matrycy, za krótka taśma Acer 5538g - Wymiana matrycy, za krótka taśma

0
  • #8 23 Lip 2012 09:55
    adammmos
    Poziom 11  

Ok, dzięki, to wtyk od strony mobo mam już rozpisany, ale niestety do nowej matrycy nie mogłem znaleźć datasheet'a, a w tym od stłuczonej matrycy wtyk rozpisany był tak:
    Acer 5538g - Wymiana matrycy, za krótka taśma
    Przez co oznaczenia nie pasują ze sobą, z tego co znalazłem, to jest tam wtyk LVDS 40-pinowy, może miałby ktoś rozpiskę albo szepnął słówko jak rozszyfrować różnice między oznaczeniami z pdf'a boro12345657, a z mojego?

0
  • #9 23 Lip 2012 10:16
    boro1234567
    Spec od komputerów

Podaj oznaczenie matrycy.

0
  • #10 24 Lip 2012 18:29
    adammmos
    Poziom 11  

Stłuczona, stara matryca -LP156WH3
    Nowa matryca - BT156GW01 V.3

0
  • #11 31 Lip 2012 09:34
    adammmos
    Poziom 11  

Proszę o odpowiedź, wie ktoś coś na ten temat?

0