Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strong 8105 - "program nieznaleziony"

21 Lip 2012 15:58 4288 17
  • Poziom 8  
    Witam, przypadkiem znalazłam ten wątek w google. Przyznam, że te tematy są mi prawie całkiem obce, nie tylko dlatego, że jestem kobietą :)

Do rzeczy: kupiłam dekoder STRONG 8105 i kabel HDMI. Podłączyłam dekoder do mojego LCD za pomocą HDMI, zarobiłam kabel antenowy (od talerza na którym odbierałam Cyfrę+) złączem męskim i wsadziłam go do wejścia ANT IN na dekoderze i...w trybie AUTO SCAN nie wyszukuje mi ŻADNYCH kanałów, nawet radiowych...:/

W celu sprawdzenia innej anteny podłączyłam nawet taką domową i to samo...pojawia się komunikat: "program nieznaleziony"...

Stad moje pytanie: jak mam to rozwiązać? Szukać na jakieś innej częstotliwości? A może problem jest związany z tym, że cyfra nadawała na innych częstowliwościach i muszę przestawić jakoś antenę? Dodam tylko, że dekoder z cyfry jest podłączony do innego tv w moim domu...

Błagam o pomoc...Marta.
  • Poziom 36  
    No tak, że tak powiem, ten dekoder nie jest dekoderem DVB-S lecz DVB-T, czyli będzie działał tylko ze zwykłą anteną. Podłączenie anteny domowej może na wiele się nie zdać, wszystko zależy od Twojej lokalizacji.
  • Poziom 11  
    Tuner Cyfry, a telewizja DVB-T, bo dekoder pSTRONG, który kupiłaś właśnie taki jest, to różnica. Na normalnej antenie z konwerterem, na której chodziła Cyferka nie będzie chodziła cyfrowa telewizja naziemna. Na antenie pokojowej też ciężko a nawet niemożliwy będzie odbiór. Najlepiej kupić zwykłą siatkówkę lub antenę kierunkową i wtedy szukać sygnału. Wejdziesz w menu dekodera i tam powinien być pasek sygnału.
  • Poziom 18  
    W wizytówce jest napisane miasto Wrocław, a więc odbiór cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T powinien być bezproblemowy. Proszę szukać sygnału na antenie "domowej" prawdopodobnie jest to kwestia prawidłowego jej ustawienia.
  • Poziom 8  
    W typowym wrocławskim blokowisku, więc raczej nie powinno być problemu, ehh...
  • Poziom 11  
    A w tym typowym blokowisku nie ma kablówki?

Moderowany przez damiancz:

A co to ma wspólnego z tematem , autor postu o to przecież nie pyta :?:
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

• Poziom 8  
    Pewnie, że jest, Vectra. Ale korzystam z cyfry + na drugim tv w domu, dlatego kablówka mnie nie interesuje, chyba, że o co innego chodzi w pytaniu? Hmm?
  • Poziom 38  

We Wrocławiu, podobnie jak i innych dużych miastach, z odbiorem w blokowiskach bywa czasami różnie - poczytaj sobie może też tam
  • Poziom 11  
    Ale poczekaj... Masz kablówke w bloku i w tym też bloku chcesz podłączyc ten dekoder, tak? To podłącz dekoder pod gniazdo:)
  • Poziom 33  
    Chcąc odbierać telewizję cyfrową przez ten tuner musisz mieć zewnętrzną antenę NAZIEMNĄ a nie SATELITARNĄ.
    Coś w stylu anteny siatkowej z symetryzatorem lub kierunkowej z symetryzatorem.
  • Poziom 8  
    Ok, Panowie, to w takim razie najpopularniejszy dekoder cyfrowy DVB-T HD Ferguson Ariva T6 też jest tylko pod antenę naziemną?
  • Poziom 33  
    DVB-T/T2 - tuner tylko do naziemnej telewizji cyfrowej (antena naziemna)
    DVB-S/S2 - tuner tylko do satelitarnej telewizji cyfrowej (antena satelitarna)
    DVB-C - tuner tylko do kablowej telewizji cyfrowej (kablówka)
    DVB-H - tuner naziemnej telewizji cyfrowej komórkowej (tylko antena w komórce)

Wyjaśniłem wystarczająco? :)
  • Poziom 11  
    Nie ma znaczenia, każdy DVB-T musi mieć antenę naziemna, a nie satelitarna. W czym masz problem? Jak napisałem na początku kup sobie najlepiej siatkówkę, wystaw gdzieś na balkon, znajdź sygnał, przeszukaj kanały i po problemie. Pytałem o kablówkę w bloku, bo mogłabyś się do niej wpiąć, pod gniazdo, ale nadal nie usłyszałem odpowiedzi na ten temat. Wg mnie chyba wszystko zostało wytłumaczone:)
  • Poziom 8  
    Ni i wszystko jasne :))) Teraz będę czytać dokładniej opisy na pudełkach.Chociaż w nazwie itd jest tylko STRONG SRT 8105 ECO, a nie żadne T/T2. Dopiero na tyle pudełka jest małym drukiem: "cyfrowy NAZIEMNY odbiornik", naziemny czyli pewnie od anteny naziemnej...ok :) Pora kupić jakiś inny do satelitarnej...
  • Poziom 33  
    Ten od naziemnej możesz sobie zostawić. :)
    Aktualnie w naziemnej jest około 20 kanałów w tym TVP1 HD oraz TVP2 HD. :)
  • Poziom 8  
    Ale nie mam żadnych :) Jak już pisałam..."program nieznaleziony".
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    barnet44 napisał:
    Ale nie mam żadnych :) Jak już pisałam..."program nieznaleziony".

Witaj. Proponuje podłączyć zwykłą antenę TV, do odbioru programów analogowych. Do tego celu proszę podłączyć TV i na nim wyszukać programy analogowe, nadawane w okolicy. Sygnał analogowy, jak zostanie znaleziony, można ruszając anteną doprowadzić do jak najlepszego obrazu. Potem, proszę podłączyć STRONG 8105 i bez zmiany położenia anteny przeszukać pasma w tym odbiorniku. Powodzenia.
  • Poziom 33  
    Bo jak się nie podłączy anteny NAZIEMNEJ to się nie znajdzie programów. :]