Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polo 86c2F 1.4d 1W - Rozrusznik skokowo kręci- gdzie szukać usterki?

21 Lip 2012 21:24 1713 3
  • Poziom 19  
    Witam, mam problem z Polo 1.4 Diesel, 93 r. Mianowicie, wszystko było okej, aż nagle samochód mi już nie odpalił, słychać było pyknięcie i rozrusznik nie kręcił. Odpaliłem na pych i jakoś dotarłem do domu. Wymontowałem ten nieszczęsny rozrusznik, rozebrałem, był cały rozsypany, więc kupiłem nowy ze sklepu (Bosch). Przy okazji wymieniłem też tulejkę w obudowie skrzyni biegów, stara była wytarta ale tragedii nie było. Wszystko założone, skręcone, próba odpalenia. Nowy rozrusznik kręci strasznie ciężko, ospale, jakby się dławił, takimi skokami... Raz na 10 zakręceń odpali. Zacząłem szukać dalej, sprawdziłem masy, od akumulatora na budę, z budy na łapę silnika, jest okej. Akumulator sprawny, ładowanie ma na poziomie 14,2 V, puszczałem kable na krótko, żeby wykluczyć kostkę stacyjki... No i skończyły mi się pomysły. Co jeszcze mogę sprawdzić? Czy interwencja elektryka samochodowego będzie koniecznością? Aha, mam jedną małą wątpliwość, masa idąca z aku na budę przy kręceniu trochę się grzeje.. Co robić? Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam.
  • Moderator na urlopie...
    Wykręć, lub popuść rozrusznik i spróbuj zastartować - może krzywo jakoś go przykręciłeś, może tulejkę, którą wymieniałeś sklepałeś... Jak rozrusznik będzie miał zbyt ciężko, to i przewody będą się grzały...
  • Poziom 19  
    Tak jak mówił robokop, za słaby rozrusznik. Teraz w sklepie mi go nie przyjęli z powrotem, bo posiada ślady montażu. Załatwiłem używkę, wymieniłem w nim to co należało, wszystko gra. Kręci jak szalony :)