Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nienaturalne szumy w mikserze Mackie Pro FX 8

21 Lip 2012 22:04 2827 12
  • Poziom 7  
    Witam.
    Posiadałem mikser Mackie Pro FX 8 USB, który niedawno oddałem do firmy z której go kupiłem. Problem wyglądał tak: podczas nagrywania na komputerze przez kabel USB występował wysoki poziom szumów, które nie były szumami od kanałowymi. Wysłałem go do tej firmy myśląc, że ma on usterkę ale przysłali mi go spowrotem i napisali: "Wina może leżeć po stronie zasilacza komputera, do którego podłączony jest mikser." Szumy te nie występowały w wyjściu Main Out ale w USB były one bardzo słyszalne. Oddałem go, ponieważ miałem go 2 miesiące i wcale go nie używałem z powodu tych szumów. Teraz planuję sobie kupić jakiś inny, niewielki(ok. 8 kanałów) mikser z zasilaniem phantom i wyjściem USB. Miksera potrzebuję do nagrań w domu poprzez mikrofon pojemnościowy w dobrej jakości.

Czy ktoś z Was miał podobny problem... Czy ja jestem ewenementem, tak jak powiedzieli pracownicy firmy Music Express ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Mateusz Krasoń
  • Poziom 18  
    A komputer stacjonarny czy laptop? Jak laptop to często idą zakłócenia od zasilacza.
  • Poziom 7  
    Sprawdzałem na kilku komputerach PC i laptopach. Na laptopie próbowałem odłączać zasilacz, tak aby pracował na samej baterii, ale i tak było to bez efektu.
  • Poziom 18  
    Hmm najlepiej było by udostępnić tu próbkę tego szumu, może w ustawieniach jest ustawiona za mała latencja i bufor, wtedy bywa czasem szum i dziwny dźwięk.
  • Poziom 7  
    http://matikopl.wrzuta.pl/audio/4buwjGo9XXC/test_-_mackie_profx8_haslo_wp_-_4_trabki

Tylko ten program w którym ja to zapisywałem to po zapisaniu zmniejsza ilość szumów :/ .
    I próbowałem przełączać różne ustawienia na mikserze. Wyciszałem kanały, zmieniałem gain itp. itd. ... Nawet jak odłączyłem wszystkie mikrofony od niego to szum był taki sam jak z mikrofonami. Aaaa... i gain jak zwiększałem i zmniejszałem to nie było różnicy w szumach ... bo te szumy były tak głośne ,że zagłuszały.
  • Poziom 18  
    Faktycznie szum brzmi jak zwykły szum ze wzmacniaczy/tranzystorów, ale słyszalne sa też trzaski które brzmią podobnie jak przesterowania.Szum wydaje się być normalny, chociaż ten szum zmienia wysokość, hmm czy gdy jest podpięty mikser przez usb to jest też zasilany zasilaczem?
  • Poziom 7  
    Tak, nie da się go podłączyć bez zasilacza.
  • Poziom 18  
    Jeśli nie da się tych szumów zaakceptować bo nie da, trzeba podłączać do komputera przez wejście liniowe i w takim wypadku mikser pozostanie tylko przed wzmacniaczem a jakość zależy od karty, przez wejście liniowe jakość powinna być ok bo współczesne karty w laptopach komputerach nagrywają z rozdzielczością (w moim przypadku chip realtek alc883 według noty producenta zapis o odczyt 24bit z 96kHz próbkowanie) więc nie jest tragicznie z samym ADC a minusem bywają jakość przedwzmacniacza mikrofonowego w takiej karcie. Polecam wejście liniowe.
  • Poziom 7  
    Próbowałem w taki sposób, ale szumy też były.
  • Poziom 12  
    Witam widze ze kolega ma ten sam problem co i ja :D Też posiadam ten oto wynalazek i powiem że zawiodłem sie trochę, ponieważ nie dosyć że szumi jak nie wiem to jeszcze panoramy nie trzymają w ogóle poziomów jeśli wejdziesz mono w wejście obojętnie jakie to już na wskaźnikach nie ma za ładnie różnica dwóch diod led. Także może ktoś zna lekarstwo na ten przypadek i doradzi co z tym zrobić :D
    Przepraszam moderatora za pisowni( alt nie zawsze chodzi)
  • Poziom 18  
    hmm w takim razie pozostaje tylko rozkręcić urządzenie i poprawić fabrykę, należy sprawdzić jakie użyto przedwzmacniacze i na tej podstawie można dobrać coś lepszego co mniej szumi. Najlepiej wstawić tu dokładne i wyraźne zdjęcia wnętrza, wtedy będziemy mogli powiedzieć co można z tym zrobić, akurat tego sprzętu nie miałem na warsztacie ale budowa jak każda inna.
  • Poziom 12  
    walus555 napisał:
    hmm w takim razie pozostaje tylko rozkręcić urządzenie i poprawić fabrykę, należy sprawdzić jakie użyto przedwzmacniacze i na tej podstawie można dobrać coś lepszego co mniej szumi. Najlepiej wstawić tu dokładne i wyraźne zdjęcia wnętrza, wtedy będziemy mogli powiedzieć co można z tym zrobić, akurat tego sprzętu nie miałem na warsztacie ale budowa jak każda inna.

walus555 powiem ci tylko tyle ja czekam jak ten wynalazek zacznie sie spuć i uciekam z nim na gwarancje nie wiem jak inni właściciele tego oto pechowego modelu aleja to sprzedam w diabły. pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Cześć, ja kupiłem kilka dni temu ten mikser i też jestem przerażony ilością szumu na USB. To jest tragedia - szumi jak stare radio.