Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet Ogar 900 - dusi się

22 Lip 2012 10:30 4275 4
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich. Mam Rometa Ogara 900, jest z nim problem tego typu podczas jazdy się dusi, nie może się bujnąć, tylko na trójce 30km/h jedzie z ledwością, a niekiedy jest dobrze, ale często ma takie odbicia, cały czas muszę jeździć trochę na ssaniu czy ciepły czy zimny.. Gaśnie jak puszcze gaz podczas jazdy/postoju obroty mu podkręciłem i nic to prawie nic nie daje. Proszę o pomoc, jak ktoś miał mo0że też taką sytuację i problem rozwiązał to proszę o porady. Dzięki z góry.
  • Poziom 15  
    Zacznij od wymiany modułu cdi. Miałem takie objawy u siebie kilkukrotnie i zawsze winny był moduł.
  • Poziom 15  
    Regulacja gaźnika :D
  • Poziom 8  
    A w którym miejscu przy ogarze mieści się ten moduł ? drogi jest ? Ma to może wpływ na prędkość ? bo niby blokady nie ma, a 50km/h nie przekroczy, a już ma ponad 11 tys km przejechane, pod gór we dwoje wciągnąć nie może za bardzo, na dwójce się nawet muli

Dodano po 16 [minuty]:

A wie może ktoś jak dobrze wyregulować pobór paliwa i powietrza? bo mi też właśnie dużo spala
  • Poziom 12  
    Temat już był kiedyś na forum Dużo pali nie wchodzi na obroty itd.
    Kolego przede wszystkim przyczyną nadmiernego spalania może być uszkodzone ssanie tzn nie domyka się -nie pamiętam czy tam jest mechaniczne ( ręczna dźwigienka) czy automatyczne .Jeszce może być zapchany filtr powietrza lub zapchany tłumik Przyczyn może być kilka jak widać i trzeba to wszystko sprawdzić