Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Optiplex GX260 - Komputer działa, w czasie pracy uruchamia się przeglądarka

22 Lip 2012 10:50 1002 7
  • Poziom 7  
    Mam problem z komputerem Optiplex GX260, podczas pracy włącza mi się przeglądarka internetowa, naraz po kilka, kilkanaście okien, co z tym można zrobić.

Wymieniłem dysk, wgrałem nowy system i jest tak samo- to chyba jakaś usterka w kompie , lecz nie wiem gdzie szukać .
  • Poziom 8  
    może w klawiaturze masz wciśnięty przycisk ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 40  
    Ostatnio siedziałem przy takim delu a ponieważ nie miałem pewności w którym momencie trzeba wcisnąć knefla żeby wejść do bios po prostu go trzymałem cały czas.
    Wyrzucił błąd klawiatury wiec można z tego wysnuć wniosek ze klawiatura z zaciętym przyciskiem wygeneruje podczas POST błąd.

Dla pewności można podmienić klawiaturę ale stawiam na jakieś złośliwie oprogramowanie.
    Możesz spróbować jakiegoś pakietu antywirusowego w wersji LIVE CD.
  • Poziom 7  
    Używam tylko oryginalny system XP professional i program antywirusowy avast który nic nie wykrył0. Jutro kupię inną klawiaturę może to coś pomoże.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Raczej pożycz klaw od sąsiada bo będziesz miał pewnie jutro dwie dobre ;)

Co do avasta to domyślamy się ze nic nie wykrył problem jest jednak taki ze mogło być coś czego nie wykrył. To niestety jest tak ze wirus najpierw zaraza potem go ktoś łapie a dopiero potem ląduje w bazie wirusów programów antywirusowych najgorzej złapać wirusa świeżego.
    Jeśli to wirus i poradził sobie z avastem to z poziomu Windowsa możesz mieć z nim porblem.
    Dla tego właśnie padła sugestia antywirusa uruchomianego z live cd.

Co do klawiatury to jeszcze zacięty klawisz z Windowsem może takie cuda robić wtedy jak wciśniesz jakąś literkę a on jest zacięty to się pojawiają cuda.
  • Admin grupy komputery
    Jeśli mowa o klawiaturze, może to jakaś multimedialna z dodatkowymi przyciskami?
    Zawsze można ją odłączyć i sprawdzić zachowanie systemu bez klawiatury.
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc, nigdy bym nie wpadł na to że klawiatura może tak na mieszać w kompie. Ja męczyłem się dwa tygodnie: wymieniłem dysk, wgrałem od nowa system, sprawdziłem płytę główną, a o klawiaturze nie pomyślałem. Po wymianie na nową jest ok. Pozdrawiam.