Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Massey Ferguson 3090 - nie można włączyć szosowych

22 Lip 2012 14:28 8847 11
  • Poziom 8  
    Witam mam poważny problem w moim MF 3090 nie przerzuca biegów z żółwia na zająca, nie działa WOM, ani podnośnik, nie świecą się też kontrolki. Czy ktoś może wie co jest tego przyczyną? wcześniej wszystko działało. Sprawdzałem bezpieczniki i działają. Pomóżcie
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 34  
    Jakie kontrolki się nie świecą? Kontrolka od ciśnienia oleju na skrzyni działa prawidłowi? O ile dobrze pamiętam to po wciśnięciu sprzęgła przed zapaleniem kontrolki żółw/zając powinny się zapalić na chwilkę. Robią to?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 8  
    Kontrolki żółw-zając nie świecą się wcale ani od ciśnienia oleju. Może gdzieś prąd nie dochodzić tylko nie wiem gdzie.
  • Poziom 34  
    Sprawdź wszystkie kostki na sterowniku skrzyni biegów. Znajduję się on z prawej strony pod kabiną. Z tego co mi się kojarzy bezpieczniki od sterownika powinien mieć przy akumulatorze. Sprawdzałeś je?
  • Poziom 8  
    Sprawdzałem bezpieczniki koło akumulatora i nie dochodzi tam prąd. Kostki pod kabiną jeszcze nie sprawdziłem. Jestem ze świętokrzyskiego czy byłaby możliwość żeby Pan osobiście go zobaczył?
  • Poziom 34  
    Oj troszkę przy daleko. Sprawdź kostki na sterowniku szczególnie środkowa lubią przewody spróchnieć. Odpal ciągnik i ruszaj nimi zobaczysz czy będzie jakaś reakcja jeśli tak to już będziesz miał przyczynę. Właśnie sprawdziłem na schemacie to napięcie musi być na tym bezpieczniku, on jest bezpośrednio podłączony pod akumulator więc sprawdź to. Poszukaj na forum wstawiałem schemat elektryczny skrzyni.
  • Poziom 8  
    Dzięki, jak będę miał chwile czasu to sprawdzę czy to to.
  • Poziom 1  
    Witam mam podobny problem z MF 3090, Po wciśnięciu sprzęgła zaświeca się kontrolka oleju skrzyni po puszczeniu sprzęgła po chwili gaśnie ale i razem z nią kontrolki żółw / zając gasną, po czym samo przerzuca na żółwia ... Co to może być? mam ktoś lekarstwo na to? :)
  • Poziom 2  
    ja takze mam podobny problem, nie dziala wom i przedni naped nie chce sie wlaczyc?
    potrzebna mi takze instrukcja obslugi dla MF 3090...??? ma moze ktos w pliku???
    prosil bym podzucic na maila dejf3(malpa)wp.pl
  • Poziom 2  
    Czy komus udało sie rozwiązać powyższy problem? wlasnie mam taki sam ciagnik to mf 6160 na rewersie elektrohydraulicznym wiec nie da sie tez zmienic kierunku jazdy przod tyl kontrolki od kierunku jazdy tez nie swieca po wycisnieciu sprzeglar zadna kontrolka sie nie zapala komputer sprawdzony i okazal sie dobry czasami jak zmieniam polbiegi i kierunek jazdy to zapala sie kontrolka od cisnienia oleju ktos ma moze jakis pomysl?