Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik oporowy a oświetlenie LED

22 Lip 2012 14:30 1410 2
 • Poziom 9  
  Witam, mój problem wygląda następująco. Część oświetlenie w kuchni zapala się na czujnik ruchu, który zakupiłem jako część osprzętu elektroinstalacyjnego firmy MERTEN. Jednak jest to czujnik oporowy, a oświetlenie jest częściowo led oraz świetlówka. Obciążenie nie przelracza wymaganego minimum dla czujnika czyli 40W. Sam czujnik kosztował 450pln (wiadomo pasuje do ramek systemu i takie tam).
  Dlatego oświetlenie kiedy nie świeci to jednak diody led migają w krótkich odstępach czasu. Więc moje pytanie jak oszukać taki czujnik lub po prostu może da się wpiąć jakiś opornik lub coś takiego żeby czujnik działał wraz z moim oświetleniem prawidłowo. Przepraszam, jeśli moje pytanie jest głupie, jednak nie mam zbyt rozległej wiedzy z dziedziny elektryki ani elektroniki.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Poziom 17  
  Co u ciebie znaczy "oporowy czujnik ruchu"?
  Typowy czujnik ruchu to dioda PIR, wzmacniacz operacyjny i przekaźnik, oraz trochę dodatków i bajerów. Nie spotkałem się z innymi.
 • Poziom 9  
  Wybacz niefortunnie się wyraziłem, ale sądziłem, że będzie jasne o co chodzi. To jest czujnik zwany także rezystencyjnym więc tak czy owak można go nazwać oporowym, który ma z kolei wymagane obciążenie minimalne. Drugi rodzaj to takie czujniki które nie mają wymaganego obciążenia minimalnego do prawidłowego działania. Kurcze, ale sądziłem, że takie rzeczy wie prawie każdy na tym forum kto choć trochę ma obycia z tym działem forum. Szczególnie obecnie kiedy nastąpiła taka popularyzacja ledów i czujników ruchu.
  Pozdrawiam.
  "Nauczania" już wystarczy.[kkas12]