Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie domu gazem. Nowa instalacja, koszty.

22 Lip 2012 16:09 5698 5
  • Poziom 8  
    Witam, mam okazje na podlaczenie gazu i ogrzewania domu w ten sposob... Ostatnio w mojej miescinie co raz wiecej osob podlacza i teraz przyszla sasiadka mowiac, ze do wtorku by chciala wiedziec czy bysmy byli zainteresowani podlaczeniem gazu. Jako, ze rodzicow nie ma(wakacje) tata poprosil o to bym sie dowiedzial jak to wyglada w kosztach, oraz czy firma ktora by to robila wchodzi rowniez do domu i wykonuje cala instalacje? No i czy obecnie sie to oplaca...

P.S. Mowimy o domu parterowym, jednorodzinnym w ktorym sa 3 pokoje + lazienka, maly korytarz oraz kuchnia.

Mam nazieje, ze miare dobrze wytlumaczylem wszystko.
    Z gory dziekuje za kazda odpowiedz.
    Pozdrawiam, fi9o.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    fi9o napisał:
    No i czy obecnie sie to oplaca...

A co się ma opłacać? Komfort kosztuje i zawsze będzie droższy niż złożenie ogniska w kuchni węglowej. Ale tak czy inaczej proponuję się zapisać i podłączyć jakikolweik odbiornik gazu (np. kuchenkę) bo porównując koszty eksploatacyje różnych paliw to gaz ziemny może wydawać się "do zaakceptowania", oczywiście pod wieloma warunkami. Polecam gaz ziemny.
  • Poziom 17  
    fi9o napisał:
    No i czy obecnie sie to oplaca...

Wg moich wyliczeń grzanie gazem jest porównywalne do węgla, nie mówiąc o komforcie.
    Mówimy o domu dobrze ocieplonym i wykonanej starannie instalacji c.o.
    Ostatniej zimy za dwa miesiące tych większych mrozów zapłaciłem 1400zł, grzejąc
    ok 170m2 . Węgiel też drogi.
    Jak masz okazje to zakładaj gaz, tak jak kolega radzi. Potem będzie tylko drożej.
    Rób od razu do kotła i kuchenki. Jak nie zrobisz od razu to potem do kotła będziesz robił nowy projekt i odbiór.
  • Poziom 18  
    YureQ napisał:

...

Węgiel też drogi.
    Jak masz okazje to zakładaj gaz, tak jak kolega radzi. Potem będzie tylko drożej.
    Rób od razu do kotła i kuchenki. Jak nie zrobisz od razu to potem do kotła będziesz robił nowy projekt i odbiór.
    Węgiel zawsze będzie tańszy od gazu :)
    Węgiel będzie tańszy od wszystkiego oprócz drewna :)
    Gaz jest wygodniejszy, czystszy i bezobsługowy. Jednak taki luksus kosztuje i w przypadku gazu ma to potwierdzenie. Policz wszystkie koszty związane z podłączeniem instalacji, potem wszystkie koszty związane z użytkowaniem plus opłaty stałe. Czy wyjdzie ci to na jedno? Na pewno nie.
    Pamiętaj że już niedługo będą podwyżki gazu, a jeżeli nie słyszałeś o tym to poszukaj w internecie i wtedy przemyśl czy faktycznie to się będzie opłacało.
    fi9o nie piszesz czym dotąd grzejecie,jaki piec, jakie ogrzewanie, czy tylko grzejniki czy tez podłogówka, jak ocieplony dom? To wszystko ma znaczenie. Podłączając gaz na pewno będzie wygodniej, mniej brudu i bardziej bezobsługowe. Bezpieczniej? Tu gaz a tam czad? Tu smród kotłowni a tam czyste powietrze.
    Sami musicie podjąć tą decyzję.
    Nie będzie taniej, a ile będzie drożej to będzie zależało od was i waszego budynku.
    Takie jest moje zdanie.
  • Poziom 8  
    Nie mamy ogrzewania podlogowego, obecnie mamy piec weglowy i ogrzewanie pochodzi z wegla, a co do ocieplenia domu to nie wiem jak Ci to okreslic poniewaz nie znam sie na tym za specjalnie. Dzis przekaze ojcu wszystko to co sie od was dowiedzialem i troche postaram sie doszukac na sieci informacji i napisze tutaj co ojciec na to wszystko.

Dzieki wielkie, pozdrawiam!
  • Użytkownik usunął konto