Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie wiem jak i czym podłączyć. tv z kinem domowym +dekoder

pudzian355 22 Lip 2012 20:19 3062 5
  • #1 22 Lip 2012 20:19
    pudzian355
    Poziom 7  

Witam mam problem, kupiłem telewizor LG 42LM660S 3d i chciał bym podłączyć te kino domowe:Panasonic SC-HT990E-S i to tak żebym słyszał dźwięk z głośników kina a nie z głośników tv gdy oglądam kablówkę (multimedia dekoder) proszę napiszcie jak i czym mam to podłączyć kable dokupię, bardzo mi zależy na dźwięku z głośników kina domowego a nie tego jenku z głośników tv.

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 22 Lip 2012 20:42
    leszekpo59
    Poziom 26  

pudzian355 napisał:
    Witam mam problem, kupiłem telewizor LG 42LM660S 3d i chciał bym podłączyć te kino domowe:Panasonic SC-HT990E-S i to tak żebym słyszał dźwięk z głośników kina a nie z głośników tv gdy oglądam kablówkę (multimedia dekoder) proszę napiszcie jak i czym mam to podłączyć kable dokupię, bardzo mi zależy na dźwięku z głośników kina domowego a nie tego jenku z głośników tv.

Witam. Dekoder z Multimedii połączył bym przewodem optycznym z kinem domowym. O ile jest gniazdo optyczne w kinie domowym, to nie powinno być problemu. W przypadku braku, należało by wtedy wykorzystać gniazdo z dekodera wyjście analogowe audio i podłączyć pod wejście analogowe w kinie domowym. Obraz z dekodera przesłał bym poprzez przewód HDMI do TV. Powinno zadziałać. Pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Lip 2012 21:38
    pudzian355
    Poziom 7  

dzięki powiedz mi jeszcze co to jest ten przewód optyczny i gniazdo optyczne.

0
  • #5 22 Lip 2012 21:46
    leszekpo59
    Poziom 26  

pudzian355 napisał:
    dzięki powiedz mi jeszcze co to jest ten przewód optyczny i gniazdo optyczne.

Gniazdo optyczne w dekoderze masz pomiędzy eurozłączem a wejściem antenowym. W instrukcji od dekodera oznaczone jest numerem 7 jako SPDIF. Podobne gniazdo masz w kinie domowym. Proszę zwrócić uwagę na kształt wejścia tego gniazda i właśnie taki przewód należy w sklepie z akcesoriami RTV zakupić.

0
  • #6 22 Lip 2012 21:54
    Pablo1964
    Moderator

Przewód optyczny to światłowód. Gniazdo optyczne to gniazdo opisane "optical".

0