Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

krajalnica zelmer alexis 294

kowalski222 22 Jul 2012 22:03 6632 6
 • #1
  kowalski222
  Level 2  
  Witam mam problem z tą krajalnicą.Zaczęła przy krojeniu chleba przepuszczać, więc zakupiłem i wymieniłem plastikową część z zębatkami ale zauważyłem że wypadł bolec metalowy o dł.ok.2cm grubości ok. 0,5 cm z jednej strony jest gładki a z drugiej ma ząbki.Jeśli ktoś wie gdzie ma się znajdować to proszę o informację.Najlepiej jakbym mógł zobaczyć jakiś opis lub schemat tej krajalnicy.
 • #2
  mirofalcon
  Level 24  
  krajalnica zelmer alexis 294

  W takiej pozycji jak jest narysowana czerwona kreska tylko w tylnej części pokrywy
 • #4
  kowalski222
  Level 2  
  Serdecznie dziękuję za wskazówki i odpowiedz.Postaram się po pracy ten element założyć na swoje miejsce.
 • #5
  kwer_2004
  Level 2  
  Dzięki wielkie za tę instrukcję serwisową
  Zastanawiałem się czy w prezencie tzn. w tej krajalnicy nastawiak rzeczywiście musi się ruszać i odbiegać od płaszczyzny noża na chłopski rozum tak nie powinno być No i instrukcja temat potwierdziła Sprzedawca będzie musiał wymienić na nową bo jeszcze nawet gwarancja nie podbita Pozdrawiam
 • #6
  eureck
  Level 10  
  Ceny są płyt montażowych są dość zróżnicowane, udało mi się znaleźć nawet za 15zł , jednak większość ofert to ok. 35zł bez kosztów przesyłki.
  Mocowanie bolca jest felerne (wada konstrukcyjna) i w każdej chwili może się ułamać w nowej płycie montażowej (mi już poszło 2 razy).
  Do tego przy wymianie trzeba odkręcać i przykręcać wszystkie mechanizmy, co jest żmudne i można się strasznie upaprać resztkami smaru.
  Dlatego osobnikom leniwym i oszczędnym (jak ja ;-) polecam zastosowanie opaski zaciskowej (bardziej ambitni mogą zaryzykować jakąś metalową podkówkę i nakrętki). Przed założeniem opaski, można wyfrezować lub wytopić gorącym bolcem w płycie montażowej (od zewnątrz) bruzdy, w których zagłębi się opaska.
  Rozwiązanie praktycznie bezinwestycyjne, testuję je od tygodnia i na razie jest OK, żadnego terkotania. Jak widać na zdjęciu jest lekki styk koła zębatego z opaską, ale liczę, że się po jakimś czasie "dotrze", a jakby się w tym miejscu opaska przetarła, to tam również wyżłobię bruzdkę.

  Edit: Jest 18 marca 2019, krajalnica wciąż działa, póki co nic się nie przetarło, może prowizorka przetrwa dłużej niż rozwiązanie fabryczne? :D

  krajalnica zelmer alexis 294 krajalnica zelmer alexis 294
 • #7
  gerul
  Level 1  
  Mam ten sam problem. Czy Twoje rozwiązanie działa?