Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Grand Vitara Nie zamyka centralny zamek z pilota

wYrzYk1985 23 Jul 2012 13:08 9666 2
    wYrzYk1985
    Level 2  
    Witam.
    Posiadam Suzuki Grand Vitarę 2.0 benz z 2004 r. Wystąpił w nim następujący problem, a mianowicie nie zamyka centralny zamek z pilota, ale nie zawsze. Dodam że pilot jest oryginalny i wbudowany w kluczyk. Sytuacja jest o tyle dziwna, że kluczykiem wszystkie drzwi zamykają się i otwierają bez problemu, natomiast pilot tylko bez problemu otwiera a nie chce zamykać. (zamyka tylko w sytuacji, gdy otworze drzwi i nie włożę kluczyków do stacyjki lub gdy włożę kluczyk do stacyjki a następnie otworze i trzasnę jednymi z drzwi - tylnymi bądź z drugiej strony auta). Reasumują wszystko jest ok, kiedy jedzie dwie lub więcej osób i ktoś trzaśnie innymi niż drzwi kierowcy, natomiast kiedy wysiadam sam, trzeba trzasnąć nie tylko drzwiami od kierowcy ale tylnymi albo bocznymi od strony pasażera. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją i czy ktoś zna sposób zrobić w ten sposób, aby zawsze centralka z pilota otwierała auto. Bardzo proszę o pomoc, gdyż jest to bardzo utrudniające zwłaszcza kiedy się często wysiada i jeździ samemu. Pozdrawiam serdecznie
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    weekend.pl
    Level 8  
    Witam.
    Udało się Panu coś ustalić?
    wYrzYk1985
    Level 2  
    Witam,
    Tak. Problem tkwił w czujniku drzwi kierowcy. W/w czujnik można znaleźć po otwarciu drzwi po prawej stronie. Jest przykryty gumką. Wystarczy zdjąć gumkę, zdjąć kabelek ze styki. wyczyścić, psiuknąć WD40 lub innym środkiem, założyć i u mnie było wszystko ok. O tyle to była dziwna sytuacja, że jak otwierałem drzwi kierowcy lampka się zaświecała, wiec od razu wyeliminowałem ten czujnik, a niestety czujnik mimo iż zaświecał lampkę, nie wysyłał sygnału że drzwi zostały zamknięte. Dlatego jak się trzasnęło innymi drzwiami wszystko było ok. Dodam, że auto było sprowadzone z Danii a tamtejszy klimat sprzyja niestety śniedzeniu styk.