Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelazko Tefal fv9550 - jak bezpiecznie rozebrac

23 Lip 2012 13:49 9187 7
  • Poziom 10  
    Witam .Mam probrem z bezpiecznym rozebraniem zelazka tefal fv 9550 by sie dostac do termostatu.Czy moze ktos dokladnie opisac rozbiorke tego zelazka.Z gory dziekuje.

• Specjalista AGD
    Po pierwsze.. Trzy śrubki typu Torx (T20) , ogólnie potrzebujesz tylko jeden śrubokręt T20 :) z tyłu obudowy na tzw podstawie zelazka..
    Podwazasz delikatnie nozykiem ów "trójkąt" , będziesz tam miał kostkę połaczeniową oraz na górze zółtego strażaka.. Wyciągnij najpierw strażaka tj elektronikę.. Po czym trzymając za wszystkie przewody wyciągnij kostkę (to na dole gumowe po środku)..
    Po wyjąciu kostki zabieramy się za przód.. Podważamy przyciski spryskiwacza i uderzenia pary.. Pod nimi będzie śrubka którą oczywiście odkrecamy.. Potem nalezy ściągnąc ten fragment obudowy gdzie były ów przyciski i szybka na przodzie - trzyma się na zatrzaskach..

Po zdjęciu odkęcamy jedną śrubkę która znajduje się na praktycznie czubku zelazka pod tą obudową.. Możemy wówczas swobodnie rozpołowic zelażko..

Pozostaje teraz odkręcić trzy śrubki mocujące stopy.. tutaj uprzedzam ze niekiedy jest to dosyć trudne.. Śruby w tych zelazkach czesto się zapiekają i przy odkręcaniu łatwo je urwać.. Dlatego nalezy najpierw porzadnie je spryskać preparatem WD40 potem delikatnie odkrecając co chwilę prysnąc na gwint po czym wkręcić odrobinę spowrotem śrubę i znów zabrać się za odkręcanie..

W razie problemów pisz śmiało.. ;)
  • Poziom 10  
    Dzieki.Mam jeszcze jedno pytanko lak podwazyc te przyciski od pary by je wyciagnac a nie zniszczyc ? z gory dziekuje.herr5

• Specjalista AGD
    Pojedyńczo kazdy klawisz podwazyć nozykiem od strony przewodu zasilającego..
  • Poziom 10  
    Dzieki sprobuje.i dzieki za porade.Bedziesz nad morzem w Darlowie pomoge Ci.605425459
  • Poziom 10  
    Udalo mi sie rozebrac zelazko.Problem tkwi w tym ze nie ma przejscia spirala.Pewnie sie przepalila.A moze w uklaczie spirali ma bezpiecznik termiczny?Zelazko ma 6 miesiecy .Czy to mozliwe ze padla spirala?Mam gwarancje ale zgubilem rachunek.Wiec nie moge naprawic gwarancyjnie.Spirala jest niewidoczna w stopie wiec podejzewam ze dalej nie da sie rozebrac

• Specjalista AGD
    Pracuje w serwisie gdzie miedzy innymi naprawiamy zelazka Tefala.. trafiają do nas produkty przedsprzedażne tj. takie które jeszcze nie zostały sprzedane a np wade w nich wykryto w sklepie czy podczas produkcji.. - Sporadycznie zdarzają się przypadki uszkodzonej grzałki w nowym zelazku.. A 6miesiecy to juz bardzo prawdopodobne ze musi nastąpic jakaś awarja..

Bezpiecznik termiczny znajduje się przy termostacje , jest to taki biały "grzybek" który dociska dwie blaszki.. Jezeli blaszki się nie stykają tj są rozwarte stopa została przegrzana i nadaje się tylko do wymiany..
    Rozumiem ze przejście mierzyłeś centralnie przy wyjściu końcówek ze stopy? Jezeli tak i faktycznie nie ma przejścia (na multimietrze przy ustawieniu sprawdzania przejscia powinien piszczeć i wskazywać libczę w przedziale 18-25) to niestety ale jedynym rozwiązaniem jest wymiana stopy.. Koszt niestety duzy bo stopa brutto to coś około 130zł ale to centralnie od producenta plus do tego marża sklepu bądź serwisu..
    Jezeli natomiast masz senstyment do tego zelazka stope mogę Ci załatwić w bardziej przyjaznej cenie tj. w cenie netto od producenta (bez vat-u)
  • Poziom 10  
    Dzieki za fachowa porade.Przeczyscilem styki na termostacie i zelazko ruszylo.Jeszcze raz dzieki.Dzieki twojej pomocy obylo sie bez dodatkowych kosztow.Dzieki