Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka OTTO - Puściła olej, kiepska kompresja, gaśnie.

23 Lip 2012 14:17 1860 2
  • Poziom 18  
    Witam.
    Posiadam dosyć wiekową kosiarkę kupioną okazyjnie kilka lat temu , służy ona głownie do prac w polu (przekaszanie międzyrzędzi) oraz wszelakich "szamerdów".

Kosiarka od początku nie była w najlepszej formie, miała tylko wysokie i niskie obroty.
    Ale kosiła wszystko co popadnie, była niezwykle silna.
    Niestety została po 2 latach nie użytkowania odpalona pokosiła 20 minut i puściła sobie olej...
    Straciła prawie kompresję, teraz idzie ją odpalić, ale po 5 sekundach zgaśnie.

Z obudowy dało się odczytać markę OTTO i jakieś norweskie[?] znaki...

Teraz co zrobić aby ją odratować w pewien sposób ?

EDIT:
    Przy bliższych oględzinach silnika zauważyłem napis ASPERA MOTORS LIC. TECUMSEH TORINO - ITALY
    Na obudowie kosiarki jeszcze znalazłem znaczek z napisem "oky" w "tarczy".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Silnik to LAV35 , to jeszcze odczytałem.
    Puściła olej znaczy mnie więcej to iż jest niezlokalizowany wyciek oleju, który ciężko zlokalizować...
    Masło maślane, ale jest tak że olej kapie/ciurczy i nie bardzo wiadomo zkąd.
    Chyba jednak oddam ją w ręce znajomego mechanika, sam nie będę raczej się z tym bawił.
    Kosiarka ogólnie na zimno pali, rozgrzeje się - działa. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu działa już tylko kilka sekund i gaśnie. Tak jakby wyeksploatowany cylinder i "puchnięcie" "gładźi" w nim...
    Ogólnie sprzęt był nie do zajechania, lecz jak widać do czasu...