Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosiarka OTTO - Puściła olej, kiepska kompresja, gaśnie.

damianojsp112 23 Jul 2012 14:17 1983 2
    damianojsp112
    Level 18  
    Witam.
    Posiadam dosyć wiekową kosiarkę kupioną okazyjnie kilka lat temu , służy ona głownie do prac w polu (przekaszanie międzyrzędzi) oraz wszelakich "szamerdów".

Kosiarka od początku nie była w najlepszej formie, miała tylko wysokie i niskie obroty.
    Ale kosiła wszystko co popadnie, była niezwykle silna.
    Niestety została po 2 latach nie użytkowania odpalona pokosiła 20 minut i puściła sobie olej...
    Straciła prawie kompresję, teraz idzie ją odpalić, ale po 5 sekundach zgaśnie.

Z obudowy dało się odczytać markę OTTO i jakieś norweskie[?] znaki...

Teraz co zrobić aby ją odratować w pewien sposób ?

EDIT:
    Przy bliższych oględzinach silnika zauważyłem napis ASPERA MOTORS LIC. TECUMSEH TORINO - ITALY
    Na obudowie kosiarki jeszcze znalazłem znaczek z napisem "oky" w "tarczy".
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    damianojsp112
    Level 18  
    Silnik to LAV35 , to jeszcze odczytałem.
    Puściła olej znaczy mnie więcej to iż jest niezlokalizowany wyciek oleju, który ciężko zlokalizować...
    Masło maślane, ale jest tak że olej kapie/ciurczy i nie bardzo wiadomo zkąd.
    Chyba jednak oddam ją w ręce znajomego mechanika, sam nie będę raczej się z tym bawił.
    Kosiarka ogólnie na zimno pali, rozgrzeje się - działa. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu działa już tylko kilka sekund i gaśnie. Tak jakby wyeksploatowany cylinder i "puchnięcie" "gładźi" w nim...
    Ogólnie sprzęt był nie do zajechania, lecz jak widać do czasu...