Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark 36xl i 37xl - zamienniki nie są widziane przez x6675

23 Lip 2012 15:05 4101 11
  • Poziom 16  
    Kupiłem takie zamienniki tuszy :

http://wolapc.pl/lexmark-37xl-zamiennik-kolor...30e-z2420-x4650-18c2180-warszawa-p-13540.html

i jeszcze czarny ale nie ma go tutaj.
    Na opakowaniu i z tego co mówił sprzedawca to zamienniki 36xl i 37 xl kompatybilne z moim urządzeniem.
    Niestety gdy w domu je włożyłem do drukarki x6675 ani czarny ani kolor nie jest wykrywane przez urządzenie. Lexmark widzi i odlicza tusz wg ostatnich oryginalnych pojemników - czarny 1% kolor 0% .
    Próbowałem kalibracji, włączania , wyłączania ale nic nie pomaga. Sprzedawca kazał mi je przywieść co też uczynię ale niepokoi mnie jedna sprawa. Czy poza lexmarkiem ktoś potrafi wyprodukować zamienniki odpowiadające 36 i 37 ? Bo z tego co zdołałem się zorientować to pojemniki są zabezpieczone elektronicznym czipem i nie ma opcji tego obejść. Druga kwestia to czemu po usunięciu oryginałów i włożeniu nowych pamięć o stanie poprzednich pojemników zostaje ? nie da się jej jakoś wymazać ? bo chociażby przy włożeniu tych zamienników widniało że brak tuszu lub by włożyć właściwy pojemnik. Poza tym martwię się że nawet jak sprzedawca je wymieni na inne pojemniki czy poprawi ten pasek elektroniczny to i tak nic nie pomoże na obejście zabezpieczeń lexmarka.
  • Poziom 14  
    Problem jest jeden. Do tego typu nie ma zamienników . Tylko oryginały.
    Wszystkie zamienniki na rynku to produkty regenerowane po oryginale.
    Jednak ten wkład po wydrukowaniu tuszu oryginalnego nadaje się tylko do kosza.
  • Poziom 16  
    oddałem zamienniki.
    Czas kupić oryginały.
    W sklepie mam do wyboru 36xl i 37xl albo 36xla i 37xla odpowiednio każdy o 30 zl droższy mniej więcej. Czym się różnią te wersje z literką a ? warto za nie płacić o 30 zl więcej ?
  • Spec od drukarek
    Z tego, co mi wiadomo, wersje z literką "A" na końcu oznaczenia działają po regeneracji.
  • Poziom 16  
    hmmmm....a ciekawe jak to wygląda od strony elektroniki. Czy po włożeniu urządzenie będzie widziało nowy pełny wkład. Bo co z tego że fizycznie ja go napełnię jak może być on widziany jak zamiennik , czyli nie widziany a w pamięci będzie to co zostało po oryginalnym czyli np 1% tuszu i będzie się darła by wymienić nabój i będzie problem.
  • Spec od drukarek
    Nie wiem, jaki konkretnie wkład będzie wykrywać drukarka po regeneracji, ale na pewno da się drukować, w odróżnieniu od wkładów bez literki A na końcu oznaczenia (chyba że wkład zostanie przypadkowo uszkodzony podczas regeneracji).
  • Poziom 16  
    W przypadku HP Photosmart c3180 oba wkłady napełniam strzykawką. Po ściągnięciu ze strony hp softu do tego pod win 7 obecnie jak włożę wkład to poprpostu pojawia się info że urzędzenie nie może oszacować ilości tuszy , ale w żaden sposób nie uniemożliwia to poprawnego działania urządzenia. Zaś to czy trzeba napełnić oceniam organoleptycznie - jak przerywa na papierze, wyjmuję i napełniam.

Natomiast w przypadku Lexmarka nie wiem czy będzie tak jak piszą w instrukcji. Jeśli urządzenie nie zresetuje i nie odczyta na nowo poziomu tuszu ( w co trudno mi uwierzyć skoro zamienniki z nowymi paskami z pinami nie były wykrywalne, to tym bardziej wątpię że oszacuje na nowo po wstrzyknięciu strzykawką ) to mogą być problemy. Dlaczego ? A no dlatego : jeśli w oryginalnych np zostało po ok 5 % tuszy i włożymy te napełnione własnoręcznie to nawet jeśli urządzenie zacznie drukować to będzie odliczało pozostałą ilość na podstawie wcześniejszych danych czyli będzie odliczało od 5% w dół. Skutkiem tego wydrukujemy kilka stron, dojdziemy do 2% i urządzenie odmówi drukowania nawet jeśli fizycznie naboje będę pełne. Bynajmniej u mnie ( Lexmark x6675 - drukowanie zależy w 99% od elektroniki i komunikatów jakie się pojawiają na drukarce i w oknie alertów - jak tam wyjdzie że tuszu nie ma - okno drukowania się zamyka i przysłowiowa " dupa" .
    Także mam obawy , że te xla to moze i do ponownego się nadają napełnienia, ale jeśli nie da się zresetować na urządzeniu pamięci pojemnosci katridży , to pożytek z nich marny.
  • Spec od drukarek
    Z moich doświadczeń wiem, że w trochę starszych modelach Lexmarków (na tusze nr 32/33/34/35) po zużyciu fabrycznego atramentu również nie można już odczytać poziomu tuszu, ale nadal da się drukować (oczywiście po napełnieniu).
  • Poziom 1  
    Nie ma nikogo mądrego kto by potrafił cos z tym zrobić Zadna Drukarka Lexmarka X6675 nie czyta zamienników , nie ozna napełnić nic nie mozna zrobić . Moze oprogramowanie jest jakies ktore oszuka drukarke ? lub przerobienie drukarki lub pojemnika ???
    Naprawde nic nie mozna z tym zrobić zadnej przerobki ? jak w innych drukarkach ??? Kupowac orginały po 300zł za komplet albo wywalić do smietnika nową drukarkę . Nikt nie ma sposobu ?? na to

Dodano po 4 [minuty]:

Moze ktoś produkuje coś do drukarki Lexmark x6675 na tuszach 36 i 37. Nie widzi zadnego zamiennika nic nie mozna zrobić zresetować nie ma mozliwosci i nik t nie wie jak to zrobić . Moze ktos robi chip resetujacy ? albo oprogramowanie do drukarki ktore zmieni problem ? Szukam w internecie i nic nie moge znalesc zadnej prawdziwej dobrej działajacej porady
  • Poziom 16  
    O widzę że temat ktoś odkopał.
    Ja sobie tak poradziłem.
    Lexmarka oddałem rodzicom. Im wystarczy 1 czarny tusz na 2 lata.

Ja nabyłem wielofunkcyjne HP za śmieszne pieniądze na allegro nowe HP 5520 jakoś tak , wszystko z wifi , skanerem itd. .
    I co najważniejsze każdy kolor ma osobny wkład . Idą 4 wkłady. Do tego przezroczyste , kupiłem wkłady wieczne z otworkami , tusz ponad litr każdego koloru też za śmieszne pieniądze i drukuje na potęgę.
    Nie wiem czy coś się zmianiło w ciągu tych 5 lat ale zdecydowanie polecam HP

Dodano po 2 [minuty]:

Moja rade,
    wystaw urządzenie na sprzedaż na gumtre czy olx i poluj na allegro na nowe hp ze zwrotów magazynowych z zachodu.
    Ja tak kupiłem . Chyba 190 zł zł dałem. Wszystko działające ponad 120 osób kupiło. I stron tysiące już w ciągu 3 lat nadrukowałem.
    Szkoda zdrowia dla lexmarka. On dla bogatych