Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 2000r - Brak wskazań obrotomierza oraz prędkościomierza.

23 Lip 2012 15:07 9457 5
  • Poziom 19  
    Witam temat mnie przerósł, dla tego proszę szanownych kolegów o pomoc.
    Samochód to Opel Vectra B z 2000roku silnik 2.5L V6 170KM bez gazu.
    Od dnia kupna nie działał licznik a dokładnie obrotomierz oraz prędkościomierz (drży wskazówka) licznik kilometrów pracuje poprawnie.
    Licznik naprawiam "na raty" ponieważ po odpięciu licznika nie działa system poduszek powietrznych i stąd mogę robić to tylko gdy samochód nie jeździ.
    Do rzeczy, co zrobiłem: przelutowałem wszystkie luty łącznie z elementami SMD, wymieniłem kwarc, sprawdziłem większość ścieżek (brak uszkodzeń mechanicznych).
    Napięcia na wtyczce zegarów w samochodzie są takie jak w schemacie - poprawne.
    Raz licznik sam z siebie ruszył i pracował poprawnie do czasu ponownego uruchomienia auta. Niestety przerosło mnie to. Dodaję zdjęcie "licznika dawcy - od diesla" (oryginał w aucie).
    Może koledzy coś podpowiedzą co jeszcze mogę sprawdzić lub wymienić by licznik ruszył.
    Przepraszam za jakość zdjęcia robione telefonem, aparat aktualnie na wakacjach z dzieciakami.
    Vectra B 2000r - Brak wskazań obrotomierza oraz prędkościomierza.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam ten sam problem z prędkościomierzemi i obrotomierzem ale w 2.0 DTI z 97r.
  • Poziom 19  
    No to razem czekamy na pomoc Kolegów.
    Ja jutro rano zamontuje nowe silniczki krokowe do w/w zegarów może to ich wina.
    Ale czekam na pomoc.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Na koniec tygodnia dostanę licznik od angola , przełożę tył , zobaczę i dam znać.
    (zegary od angola to koszt ok 30-150zł na alegroszu...
    przekodować z mil na km można OP-COM-em albo Scanere )
  • Poziom 19  
    Temat rozwiązany.

Uszkodzeniu uległy silniczki krokowe obrotomierza oraz prędkościomierza.
    Pasują od każdego modelu diesel lub benzyna.
    Wymiana tych silniczków przywróciła od razu zegary do życia, pracują tak jak fabryka im kazała.

Jeśli ktoś potrzebuje w tym temacie więcej INFO to zapraszam do pisania wiadomości priv.

Pozdrawiam.

Temat uważam za wyczerpany - zamykam.