Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MIO 500 MOOV - Nie wykrywa sygnału GPS

dantoma 23 Jul 2012 15:18 14048 6
    dantoma
    Level 11  
    Witam,
    1. w/w nawigacja nie sprawiała żadnych problemów z Automapa 5.3, 5.5, 6.2, 6,8.
    2. Po włożeniu mikro SDHC z A.M. 6.10 okazało się, że:
    - można wyznaczać tasę (od, via, do)
    - jest sygnał powitalny, menu
    - NIE MA sygnału GPS.
    3. Reset urządzenia i włączenie aplikacji nie powoduje wyświetlenia paska postępu wykrywania GPS.
    4. Po włożeniu starszej wersji A.M. (6.8) okazuje się, że jest podobnie- urządzenie nie wykrywa sygnału GPS (charakterystyczny gong).
    5. W menu/ustawinie/GPS jest AUTO COM2 i szybkości 38400 lub 57.600.
    6. Te same karty micro SDHC z aplikacjami A.M (6.8 i nowsza 6.10) włożone do starszej nawigacji GoClever działają, tzn. po wywołaniu A.M. i komunikacie powitalnym od razu pojawia się pasek postępu wykrywania GPS i za jakiś czas pojawia się lokalizacja urządzenia (miejsce, adres- prawidłowe).

Co może być powodem awarii- czy to winny jest software czy odbiornik GPS w MIO 500??
    Gdzie w Warszawie i okolicach jest polecany serwis tych urządzeń aby sprawdzić, czy sensownie nadaje się to urządzenie do naprawy, czy nie.
    marek216

Level 43  
    Jeśli na mapie mio nie ma problemu to masz coś nie tak w AM.
    Ustawienia: com5 speed 57600

Jeśli na dwóch programach nie ma sygnału to może być problem z anteną lub modułem gps.
    dantoma
    Level 11  
    marek216 wrote:
    Jeśli na mapie mio nie ma problemu to masz coś nie tak w AM.
    Ustawienia: com5 speed 57600

Jeśli na dwóch programach nie ma sygnału to może być problem z anteną lub modułem gps.

Dziękuję za odpowiedź.
    Ale Mio 500 MOOV i com5 ???? Pierwszy raz słyszę...
    Czy w tych anomaliach możliwym powodem może być b.słaby akumulatorek? (choć zawsze robię ustawienia przy zasilaniu).

Co ustotne - A.M. 6.10 nie odpala się na Mio, ale chodzi (ta sama) na 2 innych nawigcjach. Czy to może być kwestia ustawień A.M.??
    Pontikos
    Level 38  
    Problemem moze byc tu SPOSOB uruchomienia Automapy :)

Byc moze urzadzenie nie zostalo odblokowane, a Automapa uruchamiana jest NAD MioMapa, a nie ZAMIAST.
    W takim przypadku MioMap zajmuje port GPS (com2, rate 57600) - wiec Automapa nie jest w stanie z niego rownolegle korzystac!

Sprawdz za pomoca sirfTech128 (zamieszczalem tu!) czy port GPS jest otwarty czy zamkniety i na jakich paramertach pracuje - wyjasnisz zagadke :)

BTW: A.M. 6.10 nie odpala się na Mio - wiec jest albo kradziona i zle zpiracona (a nie zainstalowana), albo Mio nie jest poprawnie odblokowane.
    Kwestia podstawowa jest sprawdzenie, czy chodzi wersja DEMO ze strony Automapy.
    marek216

Level 43  
    Mój błąd - oczywiście com 2
    dantoma
    Level 11  
    Pontikos wrote:
    Problemem moze byc tu SPOSOB uruchomienia Automapy :)

Byc moze urzadzenie nie zostalo odblokowane, a Automapa uruchamiana jest NAD MioMapa, a nie ZAMIAST.
    W takim przypadku MioMap zajmuje port GPS (com2, rate 57600) - wiec Automapa nie jest w stanie z niego rownolegle korzystac!

Sprawdz za pomoca sirfTech128 (zamieszczalem tu!) czy port GPS jest otwarty czy zamkniety i na jakich paramertach pracuje - wyjasnisz zagadke :)

BTW: A.M. 6.10 nie odpala się na Mio - wiec jest albo kradziona i zle zpiracona (a nie zainstalowana), albo Mio nie jest poprawnie odblokowane.
    Kwestia podstawowa jest sprawdzenie, czy chodzi wersja DEMO ze strony Automapy.

Mam starą nawigację GoClever- tam była inna nawigacja niż.A.M. i ona jest odblokowana. Test z A.M. 6.10 jest z nawigacji sąsiada - też była odblokowywana. Pojawia sę w nich Windows CE i dochodzi się do katalogów a znich odpala aplikację.
    Ta Mio ma duże ikony wyboru kilku nawigacji z pulpitu (nie odpala się z "eksploratora" Windows CE maleńkimi ikonkami jak w tych odblokowanych.
    Będę szukał tego sirfTech128 aby wyjaśnić co z tymi portami. Raz zadałem COM5 na podstawie wcześniejszego postu i... się odpaliła. (!!)

A gdzie jest informacja że A.M. 6.10 nie odpala się z Mio 500?? Chodzi o system operacyjny czy coś innego?? Dziś rowerem sprawdzałem sąsiednie ulice i nawigacja 6.10 działała na Mio 500. Czy jest legalna czy nie to nie wnikam, bo nie jest moja tylko wyjęta i pożyczona z innej odblokowanej nawigacji.

Podziękowania.

Ps. Można coś więcej odnośnie sirfTech128?? Udałi mi się znaleść zip-a i po rozpakowaniu uruchamia się tylko aplikacja SirfGPSTweaker.exe. Wyszło po połączeniu z GPS port 6, 19200 bps. Nic nie ustawiam bo się nie znam... :cry:
    muro
    Level 12  
    Nowa Automapa działa z nowym ROM 00010
    gps wtedy działa porzadnie jak masz 0003
    to najczesciej nie dziala
    Dosc latwo to zrobic format (utworzenie partycji podst.) sd na np 256 mb
    fat 16 jak masz za duza karte i blue screen itd.