Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nVidia GTX 670 - Niewydajna karta graficzna?

23 Lip 2012 16:09 1784 6
  • Poziom 7  
    Cześć wszystkim,

Mam problem z kartą graficzną. Wydaję mi się, że komputer nie wykorzystuje jej w 100%. Moje podejrzenia pojawiły się wtedy, kiedy odnotowałem spadki FPS w grach, w których mój kumpel nie ma takich problemów, chociaż posiada INDETYCZNĄ karte graficzną i bardzo podobny sprzęt. Poradził mi abym sprawdził ja pod obciążeniem za pomocą programu OCCT, oraz obserwowanie jej programem GPU-z. Zrobiłem to i odnotowałem, że wyniki obu programów różnią się, mianowicie taktowaniem karty.
    Program OCCT sprawdzając kartę pod obciażeniem pokazuje, że taktowanie najpierw jest na poziomie 705 MHZ a potem spada do 324 MHZ (podczas testowania pod obciążeniem), natomiast GPU-z pokazuje, że wynosi ono 995 MHZ, natomiast program FurMark pokazuje taktowanie karty na poziomie 968 MHZ i temperature w stresie 85 stopni.

Co może ograniczać kartę? Albo w czym tkwi błąd. Aktualizacja sterowników nic nie pomaga.
    Czy zasilacz ma na to jakiś wpływ?

Specyfikacje komputera:
    Procesor : Intel i5 2500k
    Karta graficzna : nVidia GTX 670
    Płyta głowna : ASRock p67 pro3 se
    Ram : 8 gb
    Zasilacz : 700 Wat
    System operacyjny : Win 7 64 bit
    Chłodzenie : Akasa Venom
    Zasilacz : i-tec PowerGamer 700W

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc!

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Poziom 43  
    Zamieść poprawnie grafikę.
    Daj screen z zakładki sensors podczas wykonywania testu.
  • Poziom 7  
    o jakim programie mowisz?
  • Poziom 10  
    Cerativ napisał:
    o jakim programie mowisz?

GPU-Z zakladka Sensors
  • Poziom 43  
    Cerativ napisał:
    . Program OCCT sprawdzając kartę pod obciażeniem pokazuje, że taktowanie najpierw jest na poziomie 705 MHZ a potem spada do 324 MHZ (podczas testowania pod obciążeniem)

Jaki test Occt wykonałeś że tak pokazał?
  • Poziom 7  
    @DuracellBunny

Obciazale karte programem FurMark:

Temp. 85 stopni, taktowanie 964

@up

GPU 3D

Czy moze byc to problem zasilacza, dostarcza za malo mocy, aby system byl stabilny? czy raczej nie w te strone?
  • Poziom 37  
    OC procesora jest ?
    Kolega podkręcał procesor ?

Kepler ma aktywny turbo boost, stąd podniesione taktowania i aktywne oszczędzanie, stąd zaniżanie taktowania GPU.

W jakich grach zauważyłeś spadki wydajności ?
    W jakich momentach gry ? - dużo dymu, itd (dotyczy fizyki gry).

Jakie obciążenie procesora i grafiki w danych grach ?

Żeby to sprawdzić trzeba uruchomić menadżera zadań "wydajność" i np. msiafterburnera z widocznym wykresem użycia GPU.
    Te monitoringi pozostaw na pulpicie i uruchom grę, w której masz spadki FPS.
    Pograj z 10 minut i wyjdź z gry.
    Zrób zrzut ekranu z monitoringów i pokaz na forum.