Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pionner SA-560, jakie kolumny ?

kypek 23 Lip 2012 19:45 781 5
  • #1 23 Lip 2012 19:45
    kypek
    Poziom 7  

Witam, kupiłem sobie wyżej wymieniony wzmacniacz i szukam do niego tanich kolumn. Zastosowaniem wzmacniacza ma być słuchanie muzyki (generalnie rocka) więc chciałbym by dźwięk był na tyle ile się da selektywny z fajnym dołem. Na wzmacniaczu jest napisane, że można podłączyć kolumny od 6 do 16 Ω. Więc musze szukać kolumn o takowej Impedancji i nie mogę kupić dwóch kolumn, które mają po np. 4Ω? Jakie kolumny do 100 zł polecacie ? Druga sprawa to taka, że muzyki słuchałbym z gramofonu i do tego jest wejscie PHONO, a do tego chciałbym posłuchać też z komputera więc do jakiego wejścia we wzmacniaczu miałbym go podłączyć ? : )

0 5
  • #2 23 Lip 2012 20:21
    seba70838
    Poziom 12  

Co do impedancji kolumn i wzmacniacza - opór kolumn nie może być mniejszy niż wzmacniacz ma przewidziane, gdyż skończy się to zniszczeniem wzmaka.
    Co do wejścia/wejść - mam Pioneera SA770 i mam tam wejście CD-VIDEOi pod to się podłączam, jeśli takowego nie masz to ewentualnie pod wejście TUNER można.
    Co do wyboru kolumn - za 100PLN to chyba niczego nie kupisz porządnego, ale poczekaj na opinie innych użytkowników, ale w międzyczasie przeszukaj Allegro, Tablicę itp., itd. Pozdro.

0
  • #3 23 Lip 2012 20:26
    kypek
    Poziom 7  

Co do kolumn to myślałem o jakichś w tym stylu koło 50W mocy :)

0
  • #4 23 Lip 2012 22:34
    seba70838
    Poziom 12  

Te raczej odpadają, tylko 4 omy i nie wstawiaj takich linków:
    3.1.18. Publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym w tym także numerów do aukcji lub ogłoszeń),
    bo moderator zwróci uwagę lub wywali temat - popraw.

0
  • #5 23 Lip 2012 23:35
    Pablo1964
    Moderator

Przeniosłem do działu, gdzie linki do aukcji są dozwolone. Jednak do tego wzmacniacza lepiej będzie znaleźć 8-omowe kolumny.

0
  • #6 24 Lip 2012 23:36
    kypek
    Poziom 7  

Teraz tylko mógłby ktoś poradzić co do kolumn, nie zależy mi by były jakieś nowe. Najlepiej gdyby były takie fajne oldschool'owe (taki vintage) za lat 80' :D

0