Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mpeg-4 a telewizja cyfrowa

goska14 23 Lip 2012 20:33 1229 5
  • #1 23 Lip 2012 20:33
    goska14
    Poziom 2  

mam telewizor z tunerem analogowym oraz DVB-T (z obsługą MPEG-4); korzystam z telewizji kablowej. I właśnie jakaś panienka z kablówki zadzwoniła do mnie i zaczęła opowiadać, że jak chcę odbierać tv satelitarną to muszę dokupić sobie dekoder. A jak sobie nie dokupię to oni jako kablówka w trosce o swoich klientów nie wyłączą mi sytemu analogowego i będę miała wszystko po staremu. A do starego telewizora bez MPEG-4 nie muszę nic robić i też zostawią mi odbiór analogowy. Czy ktoś mi to wytłumaczy, bo mnie się wydaje, że to jakaś ściema.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    /Olek II/

• #2 23 Lip 2012 20:52
    Hucul
    Poziom 39  

"Panienka" z kablówki miała rację - nic nie trzeba zmieniać :D

• #3 23 Lip 2012 21:07
    goska14
    Poziom 2  

dzięki, ale ona właśnie mówiła, że jak chcę odbierać tv cyfrową, to muszę mieć dekoder.

Zdanie (każde) zaczynamy wielką literą, a kończymy kropką. Zdanie wtrącone oddzielamy przecinkiem.Po znaku przestankowym stawiamy spację. Więcej w Słowniku Poprawnej Pisowni.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

• #4 23 Lip 2012 21:17
    Hucul
    Poziom 39  

Do odbioru telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T wystarczy Ci sam telewizor. Do odbioru cyfrowej telewizji z kablówki musisz wziąć od nich dekoder - znam tylko jedną kablówkę, która umożliwia odbiór cyfrowy bez dodatkowego dekodera.
    Jeśli nic nie zmienisz nadal będziesz odbierać kablówkę analogowo.

• #5 23 Lip 2012 21:22
    Olek II
    Moderator

Hucul napisał:
    znam tylko jedną kablówkę, która umożliwia odbiór cyfrowy bez dodatkowego dekodera.

Błąd, już robimy trzecią stację na podkarpaciu, fakt, jeszcze nie to co ma być, ale.....

Hucul napisał:
    Do odbioru cyfrowej telewizji z kablówki musisz wziąć od nich dekoder

Nie, jeśli włączą przemienniki MUX-ów, to na telewizorze z DVB-T możesz oglądać analog, z DVB-T.

• #6 23 Lip 2012 22:38
    Hucul
    Poziom 39  

Olek II napisał:
    Hucul napisał:
    znam tylko jedną kablówkę, która umożliwia odbiór cyfrowy bez dodatkowego dekodera.

Błąd, już robimy trzecią stację na podkarpaciu, fakt, jeszcze nie to co ma być, ale.....
    Ale ja ich nie znam :D

Olek II napisał:
    Hucul napisał:
    Do odbioru cyfrowej telewizji z kablówki musisz wziąć od nich dekoder

Nie, jeśli włączą przemienniki MUX-ów, to na telewizorze z DVB-T możesz oglądać analog, z DVB-T.
    Słyszałem, że kablówki mają tak robić i nawet znam taką jedną ;P
    W przypadku autorki tematu najprawdopodobniej sygnał z DVB-T zostanie wpuszczony w kabel dopiero jak sprzedadzą zaplanowaną ilość dekoderów.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson