Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naprawa windows xp - brak płyty instalacyjnej

drzazga3009 23 Lip 2012 20:46 23032 12
  • #1 23 Lip 2012 20:46
    drzazga3009
    Poziom 10  

Witam Wszystkich. Mam problem- chcę naprawić system xp bo go troszkę zepsułem. System jest legalny, mam serial, ale nie mam płyty, czy możliwa jest naprawa systemu bez utraty danych i bez płyty? Prosiłbym o udostępnienie obrazu płyty systemu windows xp professional sp 2 lub jakiegoś sposobu na naprawę, mogę dać screena z potwierdzeniem oryginalności systemu, tylko muszę go podłączyć do neta (może jutro).

-2 12
  • #3 23 Lip 2012 21:29
    mladenick
    Poziom 13  

Jest możliwość naprawy systemu bez utraty danych w czasie instalacji w pewnym momencie musisz wybrać "pozostaw pliki nienaruszone " krótko mówiąc nie formatujesz dysku tylko nadpisujesz system, zaś co do płyty to nie słyszałem żeby można było naprawić bez płyty, bądź partycji tzw "recovery" obawiam się że musisz mieć płytę cd z systemem.

3
  • #5 24 Lip 2012 09:39
    Pushkin
    Poziom 9  

mladenick napisał:
    Jest możliwość naprawy systemu bez utraty danych w czasie instalacji w pewnym momencie musisz wybrać "pozostaw pliki nienaruszone " krótko mówiąc nie formatujesz dysku tylko nadpisujesz system,(...)

Niestety nie jest to tak piękne w rzeczywistości. Z doświadczenia wiem, że czasami pomimo wybrania opcji nadpisania systemu, niestety dochodzi do utraty danych.

Powinieneś bardziej opisać, na czym uszkodzenie systemu polega.
    W niektórych wypadkach prostym sposobem, który pomaga podnieść nieuruchamiający się system jest wywołanie polecenia
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    (switch opcji naprawy) z konsoli odzyskiwania - jednak jeśli nie masz zainstalowanej konsoli - nie obejdzie się bez nośnika.

Pozdr.
    Pushkin

0
  • #6 24 Lip 2012 10:07
    drzazga3009
    Poziom 10  

Chciałem system upodobnić troszkę do win 7, ale program którego użyłem...
    Część systemu jest po angielsku, niektóre tekstury są z win 7, a inne z xp. Nie ma punktów przywracania, to chyba był jakiś program trollujący.
    Płyta była dołączona do komputera, ale nie mogę jej znaleźć w płytach od sterowników.
    A ta partycja recovery- jak ją znaleźć? jak jej użyć?
    Mój kolega na pewno ma płytę z xp, ale nie wiem z którą wersją, poza tym spotkam go dopiero we Wrześniu, a nie chce mi się czekać.

0
  • #7 24 Lip 2012 11:36
    Pushkin
    Poziom 9  

W takim wypadku rzeczywiście reinstall jest najprostrzym i najlepszym rozwiązaniem, a tego bez nośnika nie wykonasz. Generalnie musi się zgadzać wersja XP z serialem, który masz na certyfikacie (serial od Homa nie będzie działał w Professionalu czy Media Center) - Service Pack jest bez znaczenia.

Pozdr.
    Pushkin

0
  • #8 24 Lip 2012 11:55
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak system działa to nie jest źle.
    Można próbować przeinstalować SP2 - link masz.

Partycji szukaj w zarządzaniu dyskami - Start -> Uruchom: diskmgmt.msc [enter]

2
  • #9 24 Lip 2012 19:38
    drzazga3009
    Poziom 10  

Sprawdzę to w nocy bo nie mam dostępu do tamtego kompa.

0
  • #10 25 Lip 2012 11:46
    iagre
    Poziom 35  

Jeśli nie masz zainstalowanego SP3 to spróbuj go zainstalować. Może on naprawi...

1
  • #11 25 Lip 2012 13:03
    drzazga3009
    Poziom 10  

Zainstalowałem SP3, wszystko jest tak jak być powinno oprócz tego, że po włączeniu komputera od razu przełącza obraz na 8 bitów, co z tym zrobić?

1
  • #12 25 Lip 2012 15:27
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Teraz kombinuj ze sterownikami do karty graficznej - przeinstaluj.

0
  • #13 27 Sie 2012 12:20
    drzazga3009
    Poziom 10  

Naprawiłem.

0
  Szukaj w 5mln produktów