Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam drukarki z tania eksploatacja

bt04jugok 23 Lip 2012 21:41 2368 13
  • #1 23 Lip 2012 21:41
    bt04jugok
    Poziom 16  

Witam

Jak w temacie, interesuje mnie drukarka, która według was jest najbardziej opłacalna dla użytkownika, który od czasu do czasu coś wydrukuje. Wiem, że jest "myk" producentów czyli: tania drukarka, drogie tusze i ogólne utrzymanie.
    Ale może się mylę? Może nie jest to reguła? Topię się w morzu asortymentu.

Chodzi mi dokładniej o urządzenie wielofunkcyjne. Może ktoś łebski zobrazować mi jak to wygląda? Przedziały cenowe itp. Tak jak mówie, raczej rzadko będzie użytkowany ten sprzęt.

Pozdrawiam.

0 13
  • #2 23 Lip 2012 22:02
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

Chłopie wiesz o co pytasz ?!
    To ocean !

0
  • #3 23 Lip 2012 22:03
    bt04jugok
    Poziom 16  

Więc proszę o propozycje.

0
  • #4 23 Lip 2012 22:05
    Stan-S11
    Poziom 31  

Co w Twoim rozumieniu oznacza że urządzenie będzie rzadko używane.
    Bo dla jednej osoby raz na tydzień oznacza rzadko a dla innej raz na miesiąc.
    Jesli to będzie ta druga opcja to szukaj laserówki bo z Atramentówką będziesz miał problemy. Natomiast jeśli urzadzenie będzie drukować przynajmniej raz na tydzień to polecam urzadzenia atramentowe wyposażone w CISS ( system stałego zasilania ).
    Takie rozwiązanie sprawia że koszt wydruku jest ponizej 5 groszy za stronę w kolorze i ponizej 3 groszy w czerni.
    Ja prawie cztery lata pracuję na HP Photosmart C7280 i nie zamienie na nic innego.

0
  • #5 23 Lip 2012 22:23
    black.jack98
    Poziom 17  

Witam. Kiedyś dostałem Lexmarka, piękny druk i dobry skaner ale tusze drożyzna. Potem miałem HP. Tusze tańsze ale brak skanera zmusił mnie do szukania czegoś innego. Zawsze można jeszcze uzupełniać cartridge by było taniej. Wybór padł na Brothera DCP395CN. Mam go od ponad 2,5 roku i jest OK. Skaner nieco słabszy od Lexmarka ale na moje potrzeby może być. Tusze; kupuję zamienniki Active Jet'a po 15-20zł. Zaletą tej drukarki jest to że każdy kolor jest ładowany osobno i jest go znacznie więcej jak w cartridge'ach poprzednich marek o których pisałem. To są moje spostrzeżenia z użytkowania tych drukarek, ale niech też inni się wypowiedzą. Pozdrawiam.

0
  • #6 24 Lip 2012 16:34
    mladenick
    Poziom 14  

Ja polecałbym Brother, osobiście mam MFC-235C 3w1 aha nie licząc faxu, tusze to groszowa sprawa, kupuję na ebayu za 2-3 funty zestaw 4 kolorów, co w tym urządzeniu jest najciekawsze, co może właśnie tobie się spodobać, używanie jej 1x w miesiącu a nawet rzadziej nie powoduje zaschnięcia dyszy, mnie jeszcze się to nie przytrafiło a miałem już przerwę nawet dłuższą, mam jeszcze Lexmark tam 2 tygodnie bez użycia i trzeba porządne czyścić kartridż a po miesiącu są one już do wyrzucenia, do tego bardzo drogie.

0
  • #7 24 Lip 2012 18:24
    abcpawel
    Poziom 18  

Jeśli masz oryginalne tusze to nie zaszkodzi im jak postoją i 2 miesiące.

0
  • #8 25 Lip 2012 14:54
    darozegaro
    Poziom 14  

Myślę ze idealnym rozwiązaniem byłaby drukarka jako urządzenie wielofunkcyjne:
    a)
    Brother np DCP-J125 około 288zł
    tania eksploatacja, drukarka włączona do sieci 24h sama pilnuje czyszczenia tak aby nie przyschły tusze ( jak są ).

b)
    HP Advantage 2060 około 250zł
    tania eksploatacja , dolewki robisz za grosze.
    lub
    wpisz w wyszukiwarkę :
    "tusz oryginał hp 704 do drukarki Advantage 2060 " i masz oryginały za 30zł !!!

Pierwsze rozwiązanie tańsze w drukowaniu ale bez podpięcia ciągłego do 230V lub po gwarancji zasychają tusze.
    Drugie rozwiązanie nieco droższe ale jak zapomnisz to kupisz nowy wkład za 30zł .

0
  • #9 25 Lip 2012 16:31
    bt04jugok
    Poziom 16  

Dziekuje wam wszystkim, moze jeszcze ktos sie wypowie. Jestem juz nakierowany mniej-wiecej.

0
  • #10 29 Lip 2012 23:12
    jaareeks
    Poziom 10  

PROPONUJĘ drukarkę igłówkę jest najtańsza ze wszystkich,taśma 15zł,idealny tekst, ale kiepska grafika

0
  • #11 30 Lip 2012 11:18
    edzia40
    Poziom 9  

witam borykam sie z tym samym problemem co przedmówca otóz pare dni temu padła zasłuzona hp 1500 , drukuje przynajmniej raz w tyg skanuje bardzo czesto , fotografie raz na jakis czas ... szukam kombajnu miedzy 300/400
    ogladałam tego brothera mfc 235 ale opinie sa takie ze niby wolno drukuje nie wiem co to zznaczy wolno :D
    i o co chodzi z tym faxem ( znaczy wiem co to faks ale czy ja bede mogła z tego korzystac)
    ale moze jest jakis model który jest np bez faxu i miesci sie w granicach ceny ...
    jakies propozycje ..
    miałam na uwadze hp http://www.komputronik.pl/index.php/product/8...vantage.html?gclid=CL6N79mHwbECFcNN3wodWycAjg

http://www.ceneo.pl/13902376s

najbardziej zalezy mi na dobrej jakosci dokumentu zeskanowanego i wydrukowanego

ale nie wiem czy nie za duzo sobie licza z tym co posiada ta drukarka
    oczywiscie jak przedmówcy zalezy mi na taniej exploatacji
    prosze o pomoc, rynek jest zalany urzadzeniami ze rozkladam rece
    juz nawet miałam chec naprawic moja ale nie wiem czy sie to opłaca i ma to sens
    po wymianie zbiornikow na tusz ciagle dostaje komunikat ze mam zle wlozony tusz kolorowy :( (orginalny mam) i ciagle mi drukuje strone testowa a najgorsze jest ze kupiłam zamienniki które chciałam tam włozyc i teraz leza nieotwarte echh zycie

0
  • #12 30 Lip 2012 15:46
    darozegaro
    Poziom 14  

Jeżeli chodzi o drukarkę + skaner to zobacz w ofertach producenta Brother.

Druga część tematu mnie zaciekawiła bo skoro drukarka drukuje stronę startową to dobrze. Jak masz urządzenie wielofunkcyjne to wydrukowaną stronę umieść na skanerze i wciśnij przycisk skan.

Daj znać jak teraz się zachowuje

0
  • #13 30 Lip 2012 22:39
    edzia40
    Poziom 9  

załączyłam ja dzis i mam tak: po zał miga kontrolka na pomaranczowo .przy przycisku -Sprawdz papier sprawdz pojemnik z tuszem .....
    nie da sie nic zrobic w dodatku miga na zielono przycisk mono a ilosc zaznaczonych dokumentów jest E
    cała procedura przygotowawcza drukarki jest ta sama kadridze przesuwaja sie
    skaner normalnie brzeczy papier w podajniku mam nie wiem jak to teraz wyglada na ekranie bo odinstalowałam ja ale na nic nie reaguje

wczoraj jak wkładałam tusze 2 razy drukarka tak jakby sie zaklinowała i cały ten mechanizm nie mógł sie przemiescic moze tam jakis problem jest niestety nie dysponuje w tej chwili takimi srubokertami by rozkrecic to cudo ( kiedys wymieniłam szybke skanera )
    chwila cos jeszcze znalazłam wkładam kartkj do drukarki i moge swobodnie ja nawet cała wepchnąc w otwór nie wiem czy to jasno napisałam poprostu chyba drukarka nie wciaga papieru

kocham moja drukake i szkoda mi jej nigdy mnie nie zawiodła buuu albo jutro oddam ja jeszcze do serwisu koło mnie ?!

0
  • #14 31 Lip 2012 14:19
    edzia40
    Poziom 9  

wiec co proponujecie brata czy Hanie?

0