Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I 1.8 8v 96 k - Problem z wiatrakiem klimatyzacji ( nie wentylator wew.)

23 Lip 2012 23:25 1828 5
  • Poziom 2  
    Mam problem, proszę o pomoc lub jakąś podpowiedz.
    Podczas używania klimy wywala mi bezpiecznik od 2. wentylatora i pojawia się czerwona kontrolka i napis STOP (wymieniłem cały wentylator) sytuacja się powtarza. Czy ktoś wie co za to odpowiada i ewentualnie gdzie szukać?
    Pomocy nadchodzą upały!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    Proszę sprawdzić stan przekaźników i diod separacyjnych w puszce na obudowie wentylatorów nad termowyłącznikiem.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    A czy mogą one znajdować się gdzieś indziej? W sumie to rozbieralem już 3ci raz ale nie przypominam sobie aby takie coś tam było. Wiazka kabli z 2 wtyczkami jest napewno. Powinno to być na stelazu wiatrakow tak?
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Powinno to być na stelazu wiatrakow tak?

Tak, pomiędzy dolnym wężem chłodnicy a termowyłącznikiem.
  • Poziom 2  
    Widziałem jakis czarny prostokątny plastik pod czujnikiem od strony silnika. To zapewne to. Czego mam tam szukać? Lub co konkretnie przejzec? Calosc w środku?
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Widziałem jakis czarny prostokątny plastik pod czujnikiem od strony silnika. To zapewne to. Czego mam tam szukać? Lub co konkretnie przejzec? Calosc w środku?

Więc sam sobie odpowiedziałeś. Są tam trzy przekaźniki i diody. W tym wiekowym autku całość ta może być zielona.