Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool - Grzeje się wężyk doprowadzający zimną wodę

kafito 24 Lip 2012 10:14 1666 6
  • #1 24 Lip 2012 10:14
    kafito
    Poziom 7  

Witam. Proszę o pomoc.
    Mam problem ze zmywarką i bojlerem.

Od pół roku mam podłączone w kuchni zmywarkę i bojler podumywalkowy. Są one podłączone do jednego przyłącza wody.
    Zauważyłem od kilku dni, że jak włączam zmywarkę do strasznie zaczyna się grzać pancerz wężyka doprowadzający zimną wodę do bojlera.

Jak w trakcie pracy zmywarki wyłączę zasilanie w bojlerze wszystko jest ok. Pancerz wężyka jest zimny.

Jak jest włączony sam bojler, wówczas też wszystko jest ok.

Problem zaczyna się wówczas gdy włączone są oba urządzenia i tu nie ma znaczenia czy grzałka w bojlerze grzeje czy nie. Nawet gdy grzałka w bojlerze jest wyłączona a pojawia się zasilanie w zmywarce, wówczas pancerz wężyka robi się bardzo gorący - aż śmierdzi gumą bo przypala się wężyk.

Czy to może oznaczać, że pojawiło się jakieś przebicie w zmywarce albo w bojlerze?

Jak to sprawdzić, żeby wezwać odpowiedni serwis do zmywarki lub bojlera.

0 6
  • Katalog Megger
  • #2 24 Lip 2012 10:20
    nares
    Specjalista AGD

kafito napisał:

Czy to może oznaczać, że pojawiło się jakieś przebicie w zmywarce albo w bojlerze?

To pewne.
    kafito napisał:
    Jak to sprawdzić, żeby wezwać odpowiedni serwis do zmywarki lub bojlera

Sam nie sprawdzaj - wezwij po prostu serwis, a powinien dać radę.

0
  • Katalog Megger
  • #3 24 Lip 2012 10:27
    kafito
    Poziom 7  

Tylko który serwis mam wezwać, do zmywarki czy do bojlera?
    Bo urządzenia są z dwóch różnych firm, i oba urządzenia są na gwarancji.
    A nie chciałbym żeby mnie serwisant obciążył kosztami nieuzasadnionego wezwania.

0
  • #4 24 Lip 2012 12:03
    nares
    Specjalista AGD

kafito napisał:
    ylko który serwis mam wezwać

Objaw wskazuje też, na niesprawność instalacji elektrycznej i od elektryka należało by zacząć.

0
  • #5 24 Lip 2012 13:53
    huluk
    Poziom 30  

A czy oba urządzenia zasilane są z tego samego obwodu elektrycznego i czy jest on poprawnie uziemiony? Możesz sprawdzić miernikiem, jeśli posiadasz, lub śrubokrętem z próbnikiem neonowym, czy po rozłączeniu ich na obudowie któregoś występuje napięcie (rób to ostrożnie, rozłączaj przy wyłączonych bezpiecznikach gdyż któreś z urządzeń może mieć przebicie albo któreś z gniazd zasilających może mieć usterkę i trzeba uważać żeby nie zostać "kopniętym" prądem)

0
  • #6 24 Lip 2012 23:01
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Proszę wezwać elektryka.

0
  • #7 26 Lip 2012 18:10
    kafito
    Poziom 7  

Jestem po wizycie elektryka.
    Całe szczęście na zmywarce, ani na bojlerze nie ma przebicia.

Ponadto elektryk mi pokazał, że zarówno dopływ jak i odpływ wody w zmywarce jest zrobiony z materiału nie przewodzącego prądu, więc nie było możliwości aby przenosiło się napięcie na rury dopływowe.

Jedyne co znalazł, to w skrzynce z bezpiecznikami była poluzowana śrubka na kostce zerującej co powodowało przeskakiwanie iskry gdy włączały się grzałki w zmywarce i bojlerze. Co najprawdopodobniej powodowało że sterowanie bojlera wariowało.

Po dokręceniu śrubki, na razie wszystko działa jak należy, ale gdyby jednak rurka znów zaczęła się rozgrzewać wówczas mam wezwać serwis bojlera.

0