Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[MIC. POJEMNOŚCIOWY] - Co i jak ?

domiklosi 24 Lip 2012 12:43 1120 6
  • #1 24 Lip 2012 12:43
    domiklosi
    Poziom 2  

Witam .
    Chciałbym zakupić sobie mikrofon pojemnościowy (Takie jak do studia nagraniowego) a niezbyt się na tym znam . Dokładniej nie wiem co potrzebuję oprócz samego mikrofonu . Mam już wybrany mikrofon MXL 770 MOGAMI i nie wiem czy oprócz niego muszę zakupić jakiś wzmacniacz lub coś w tym stylu .
    Jeżeli nie ten dział to bardzo przepraszam, ale nie znalazłem innego, do którego by to pasowało .
    Bo tam takie pierdoły jak statyw czy popfiltr to jestem w stanie sam sobie zrobić, a nie wiem czy warto wydać mi 4 stówy na mikrofon, jak będę miał wyłożyć kolejne tyle na jakiś wzmacniacz, to wolę się na razie wstrzymać .
    I jeszcze dodam, jeżeli macie jakiś sprzęt sprawdzony, to podzielcie się informacjami , bo na prawdę mi zależy a nie mam zamiaru kupić złomu . : )
    Z góry dzięki za pomoc ; >

0 6
  • #2 24 Lip 2012 13:33
    ropi
    Poziom 20  

Nie znam tego mikrofonu. Ogólnie - potrzebny jest zasilacz i przedwzmacniacz. Są przedwzmacniacze z wbudowanymi zasilaczami. Jest też grupa mikrofonów elektretowych, które nie potrzebują zewnętrznego zasilania.
    r.

0
  • #3 24 Lip 2012 17:57
    domiklosi
    Poziom 2  

ropi napisał:
    Nie znam tego mikrofonu. Ogólnie - potrzebny jest zasilacz i przedwzmacniacz. Są przedwzmacniacze z wbudowanymi zasilaczami. Jest też grupa mikrofonów elektretowych, które nie potrzebują zewnętrznego zasilania.
    r.

Znalazłem na allegro też mikrofon dynamiczny podpinany pod USB , to właśnie taki nie potrzebuje zasilania i wzmacniacza ? [Jest to "Behringer C-1u"]
    A jeśli tak, to ile taki wzmacniacz i zasilacz może kosztować ? :>

0
  • #4 24 Lip 2012 19:11
    ropi
    Poziom 20  

domiklosi napisał:
    Chciałbym zakupić sobie mikrofon pojemnościowy (Takie jak do studia nagraniowego)

...
    domiklosi napisał:
    Znalazłem na allegro też mikrofon dynamiczny podpinany pod USB , to właśnie taki nie potrzebuje zasilania i wzmacniacza ? [Jest to "Behringer C-1u"]
    A jeśli tak, to ile taki wzmacniacz i zasilacz może kosztować ? :>

To do czego ten mikrofon ma być? Do studia, czy "do komputera". Behringer C-1u to nie jest mikrofon studyjny (profesjonalny). W sprawie cen - rozpiętości są ogromne, zależy od jakości i marki. Jak Kolega napisze konkretnie do czego ma służyć, to można się zastanawiać.
    r.

0
  • #5 24 Lip 2012 19:45
    domiklosi
    Poziom 2  

ropi napisał:
    To do czego ten mikrofon ma być? Do studia, czy "do komputera". Behringer C-1u to nie jest mikrofon studyjny (profesjonalny). W sprawie cen - rozpiętości są ogromne, zależy od jakości i marki. Jak Kolega napisze konkretnie do czego ma służyć, to można się zastanawiać.
    r.

Chcę mikrofon, który sobie podłącze do komputera , i będę mógł nagrywać nim, np. w Cool Edit Pro (Akurat z tego programu korzystam)
    Chodzi o to że mikrofon studyjny .

0
  • #6 25 Lip 2012 15:54
    ropi
    Poziom 20  

domiklosi napisał:
    Chcę mikrofon, który sobie podłącze do komputera , i będę mógł nagrywać nim, np. w Cool Edit Pro (Akurat z tego programu korzystam)
    Chodzi o to że mikrofon studyjny .

Albo rybka albo grzybki. Mikrofony studyjne to nie mikrofony USB "do komputera", niezależnie od tego jak nazwie to producent dla celów marketingowych. Nie ta półka cenowa, nie ta jakość, nie te standardy. Opis C-1u jest skąpy. Wydaje się, że ma wbudowany przetwornik A/C, ale bez regulacji czułości - więc możliwości dynamiczne są ograniczone. Nie mam w tym względzie pewności. Są też dostępne inne modele o podobnych parametrach i z regulacją czułości.
    Co do CoolEdit'a, to wiem z doświadczenia, że są problemy z niektórymi przetwornikami (sterowniki!). Radzę upewnić się, czy współpracuje.
    r.

0
  • #7 25 Lip 2012 18:59
    domiklosi
    Poziom 2  

ropi napisał:
    Albo rybka albo grzybki. Mikrofony studyjne to nie mikrofony USB "do komputera", niezależnie od tego jak nazwie to producent dla celów marketingowych. Nie ta półka cenowa, nie ta jakość, nie te standardy. Opis C-1u jest skąpy. Wydaje się, że ma wbudowany przetwornik A/C, ale bez regulacji czułości - więc możliwości dynamiczne są ograniczone. Nie mam w tym względzie pewności. Są też dostępne inne modele o podobnych parametrach i z regulacją czułości.
    Co do CoolEdit'a, to wiem z doświadczenia, że są problemy z niektórymi przetwornikami (sterowniki!). Radzę upewnić się, czy współpracuje.
    r.

Chodzi mi o to, że widzę na youtube filmiki, z takich domowych studio, to dużo osób nagrywa w Cool Edit Pro i mają mikrofon pojemnościowy .
    Poszukuję mikrofonu pojemnościowego, który mogę podłączyć do laptopa i z niego w pełni kożystać .
    I że odległość mojej twarzy od mikrofony była na tyle duża, żeby jeszcze między to zmieścił się pop filtr .
    Jeszcze ewentualnie mam do dyzpozycji wzmacniacz MARANTZ 1090 ale nie mam 100% pewności czy wyjście mikrofonowe działa .

0