Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie na estradę. Proszę o inne zestawy. Czy wykona ktoś? Faktura.

toadi 19 Sty 2005 02:22 1824 5
  • #1 19 Sty 2005 02:22
    toadi
    Spec od akustyki

Witam
    problem moj zaproponowanie zestawu kolumn do naglosnien plenerowych dla domu kultury ..... ma byc to alternatywa do mojego projektu .... puki co znalazlem godne uwagi Armaggedon 2000 z LDMa 6 pak na strone ..... (jeszcze koncert 2000 z handboxa ale nie slyszalem o nim nic dobrego) kasa jaka jest do dyspozycji na same paki to jakies ~35 tys zł (mniej wiecej taka jest cena armageddona i mojego projektu/2 strony) .... wymagana jakosc dzwieku na poziomie akceptowalnym dla zespolów lokalnych nie dla artystów z "importu" chodzi o naglasnianie imprez na 1-3tys osob w plenerze zestaw ma byc maksymalnie mobilny.

Moj projekt z grubsza opiera sie o kombinacje na dole 18g550 beymy + szerokopasmowki na kappa 15 pro z driverem psd3003 z tuba o max waskim kącie promieniowania(60x40) wg projektu subow mialo byc 4/strone i 3 szerokopasmówki (razem 14 paczek), suby ciete na 150Hz szerokopasmowki pracujace od 70Hz (wiec podbicie.... tutaj wskazane z zakresie 70-150Hz stopa bedzie dobrze podkreslona).
    Do zasilania beda uzyte koncowki ADSa z z serii PLX(3200) i drivery prawdopodobnie bylyby 16 om zasilane z osobnego wzmacniacza przy podziale 600-800Hz (np LX1100)
    Poprosze o jakies alternatywy poza podanymi zestawami..... bo nic nie znalazlem oooo jedno wymaganie ma byc z 2x3KW (wiem ze tuby 3kW zagraja duzo glosniej ale nie o to chodzi ma byc na papierze dla urzedasów ze jest 2x3KW albo wiecej wiadomo baranie lby nie wiedza ze glosnosc nie bierze sie tylko z watów.................. nawet jeden pytal jak 2x3000W wystarczy jak jego miniwieza ma 1600W (PMPO) buahahahahha).
    W zasadzie moglby to rowniez ktos wykonac jesli tylko bylaby faktura i gwarancja.

0 5
  • #2 19 Sty 2005 18:55
    Paweł.ko
    Spec Elektroakustyka

toadi

Jeśli jesteś z Żabna (tego koło Tarnowa) i jeśli dobrze pamiętam to deklarowałeś że przebywałeś w Krakowie polecam Ci byś zadzwonił do Pawła Ścierańskiego (501608101). Mieszka on w Krakowie jest przedstawicielem B&C i robi na tych głośnikach paczki. W Krakowie zasilił nimi kilka klubów a i u nas w firmie grają odsłuchy jego konstrukcji. Paczki generalnie wykonane nie źle, ceny umiarkowane, a co do jakości B&C mówi samo za siebie. Jest z nim tylko jeden problem: facet jest niesamowicie rozgoniony i przez to często niesłowny... ale jak go przypilnujesz jest OK. Generalnie polecam , porozmawiać zawsze możesz to nic nie kosztuje...

0
  • #3 19 Sty 2005 19:18
    toadi
    Spec od akustyki

Przbywalem w krakowie i wiem ze kilka knajp ma jego naglosnienie. Dzieki za nr ma juz ewentualny kolejny kontakt.

0
  • #4 19 Sty 2005 23:30
    SILVER SOUND
    Poziom 28  

Witam
    Polecam głośniki B&C, sam na nich pracuję, i uważam że są rewelacyjnie dobre do swojej ceny...
    Na inne tematy , poruszone przez kolegów nie wypowiadam sie, ale nie zaprzeczam....
    Armagedon, to bedzie z Twoją opinią jako fachowca, jak to polecisz....
    jakos tak dziwnie sie składa, że czym bardziej "problematyczny " wyrób, tym bardziej "wybuchowa" nazwa...
    Co do napędu...daruj sobie te pomysły,a przeanalizuj układ z wzmacniaczami w układzie mostkowym, z głosnikami o wysokich impedancjach.
    Dynamika, jakośc dużo lepsza , za mniejsze pieniądze....
    jk

0
  • #5 21 Sty 2005 11:42
    eqt
    Poziom 26  

:silversound
    a dlaczego w trybie mostkowym? czyżby była jakaś róznica w działaniu wzmacniacza?

0
  • #6 21 Sty 2005 11:47
    toadi
    Spec od akustyki

Juz wiem chyba dlaczego wmaczniacz na duzej impedancji lepiej kontroluje prace glosnika (wspolczynnik tlumienia) mamy poza tym doczynienia z duzo mniejszymi pradami za tem mozna stosowac przewody o rozsadnych przekrojach 2x2,5mm2 spokojnie wystarczy zeby przy 8 omach przegonic przez nie 800W (wiem ze rezystancja przewodu nie moze miec wiecej jak 5% imp kolumny) na 2 omach juz by pasowalo 2x6mm2 ?

0