Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Ocatavia II - Ponownie temat programowania kluczy

Pati 24 Jul 2012 17:33 1296 5
    Pati
    Level 27  
    Witam wszystkich. Wiem, że już nadgorliwie męczę forum tematem kluczy do Octavii II, ale teraz mam taki chyba dziwny problem. Mam octavię po opaleniu i jest tu oryginalny licznik i sterownik silnika, klucze zagineły w transporcie, nie trzeba nic więcej jak wkodować nowy transponder, ale okazuje się że po podaniu pinu i wejściu w adaptację, odczekaniu 5 minut zgodnie z blokadą, VCDS wyrzuca iloś kluczyków czeka na nową wartość ilości kluczy i tu dziwna sprawa mało tego że nie zakoduje czystego transpondera pod skodę to nawet nie wykasuje starych jak mu podam wartość 0 kluczy. Zawsze wraca do starej wartości czyli kluczy w liczbie 2 szt. Czyh ktoś wie o co może chodzić? Auto polski salon licznik 812D z 2007roku. Pozdrawiam
    Pati
    Level 27  
    I podstawowe pytanie jeszcze mam do tego tematu, czy jeżeli to rok 2007, to czy transponder wystarczy że jest prekodowany pod markę czy musi być pod auto z tymi wszystkimi SECURITY COMPONENT itp. A jak pod auto to kto może mi to zrobić, w sensie przygotowania transpondera.

Pozdrawiam!
    Spacewalker
    Level 33  
    Liczniki po 2007 roku nie sa juz takie proste. Albo brak adaptacji po podaniu pinu, albo inne problemy. Jak coś to moge Ci dokodować kluczyki (transpodery) , jesli licznik jest od tego auta to wszystko bedzie działac.
    User removed account
    User removed account  
    Pati
    Level 27  
    Dokładnie. Tam porobiłem ale na zegarach przed 6.2006. Tu jest rok 2007 i zastanawia mnie czy nie muszę mieć transpondera prekodowanego pod konkretne auto. Ale najbardziej dziwi mnie fakt, że nie mogę wykasować starych kluczy do zera.
    Co do pinu - 100% jest prawidłowy i ani razu źle go nie wpisałem. Adaptacja przebiega standardowo bez żadnych udziwnień, aż do zapisania wartości nowych kluczy. Po odświeżeniu zawsze wraca informacja że dalej są dwie szt.