Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Galaxy '97 TDI - Po zmianie licznika brak kontrolki ABS

horse667 24 Jul 2012 19:12 2309 6
 • #1
  horse667
  Photocopiers specialist
  Witam, mam taki problem, zmieniłem zegary na takie z MFA i zauważyłem, że nie zaświeca sie kontrolka ABS. Ani po włączeniu zapłonu, ani po wystąpieniu problemu z ABS (odpiąłem czujnik, zapisał się błąd w module ABS). W poprzednim liczniku, kontrolka się zaświecała, po kontrolnie po właczeniu zapłonu , gasła i potem ewentualnie w czasie awarii. Kodowanie licznika jest własciwe (00124) i nie ma żadnych błędów. Jednak dziwi mnie taka sytuacja, że podczas testu elementów licznika, testuje prędkościomierz, obrotomierz wskażnik tem i paliwa, kontrolki temp. i rezerwy, kontrolkę płynu sprysk. i kontrolkę ciśnienia oleju oraz buczek, po przejściu do następnych elementów pokazuje error, czyli nie testuje min. kontrolki Abs, sprężynki (diesel), i airbagu. (Airbag i spręzynka zaświeca sie po włączeniu zapłonu). Co można z tym zrobić, czy jestem w stanie to jakoś zakodować vagiem. Prosze o pomoc.
  pozdrawiam horse
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  polonez15
  Level 33  
  Albo leci już po CAN...
 • #4
  horse667
  Photocopiers specialist
  Licznik z anglika, nie znam jego historii, ale raczej ja go pierwszy rozbierałem (przekładałem tarcze z mil na km), po za tym wszystko działa, kontrolki otwartych drzwi, spalanie, temperatura. Jak go odłącze od akumulatora, to po ponownym załaczeniu również ta dioda sie nie zapala, chociaż wszystkie inne chyba tak (to trwa bardzo krótko). Może któryś z kolegów ma może schemat do tego licznika, tzn przynajmiej na których pinach są informacje o kontrolkach.
  pozdrawiam horse
 • #5
  jarsaw
  Level 23  
  Witam, masz zły licznik rocznikowo,97 nie pasuje do 98 a testu kontrolki ABS, AIR BAG I ŚWIEC nie robi.A czy gasi kontrolkę AIR BAG ?
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  horse667
  Photocopiers specialist
  Kończąc temat licznik jest OK, jakiś bałwan wepchnął w kanalik przy diodzie od ABS kawałki taśmy izolacyjnej, żeby nie było widać, że świeci. Zobaczyłem to dopiero wtedy jak zdeterminowany rozebrałem licznik, żeby ewentualnie sprawdzić diodę/luty.
  Dzięki wszystkim za sugestie, temat zamykam.
  pozdrawiam horse