Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływowy podgrzewacz wody marki Siemens - Nie wyłącza się

mks 24 Lip 2012 19:49 3740 6
  • #1 24 Lip 2012 19:49
    mks
    Poziom 10  

Witam,

Pewna osoba ma problem z przepływowym podgrzewaczem wody marki Siemens i poprosiła mnie o założenie tego tematu. Niestety nie posiadam dużej ilości informacji, ale mam nadzieję, że te fakty, które znam pozwolą na zidentyfikowanie usterki.

Podgrzewacz jest używany sporadycznie (domek letniskowy), ma kilka lat (dokładnie nie wiem ile, ale powyżej 5), moc 12kW, modelu niestety nie znam.

Problem z podgrzewaczem jest taki, że po zakręceniu wody sprawia wrażenie jakby się nie wyłączało podgrzewanie bowiem po ok. 10 minutach zaczyna działać zabezpieczenie termiczne.

Co może być tego przyczyną? Ktoś już się spotkał z czymś takim? Może jesteście w posiadaniu jakiegoś schematu serwisowego (może być dowolny do Siemensa)?

1 6
  • #2 24 Lip 2012 23:01
    nikusert
    Poziom 38  

Witam
    Podgrzewacze mają właczane grzałki zapomocą mikroprzełaczników przez mechaniczny czujnik ciśnienia.Zobacz czy się nie zacina.Po puszczeniu wody mikrowyłaczniki cykają (widać jak się przełączają) i odwrotnie.

1
  • #3 25 Lip 2012 09:47
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Zmierz upływność grzałek do masy.
    Bo jeśli któraś grzałka ma upływność to jest powolny proces grzania wody po czym tak jak piszesz wybija zabezpieczenie termiczne.

0
  • #4 25 Lip 2012 10:15
    mks
    Poziom 10  

Woda grzeje się raczej normalnie. Dopiero po zakręceniu kranu grzałki się nie wyłączają (jedna? więcej? nie wiem). Po weekendzie będę wiedział więcej.

Dzięki za wszelkie sugestie.

0
  • #5 25 Lip 2012 10:59
    nikusert
    Poziom 38  

Zabezpieczenie termiczne nie ma nic wspólnego z upływnością grzałek (może wybijać zabezpieczenie lub różnicówkę) jest po to by nie zagotowało wody .

0
  • #6 26 Lip 2012 23:11
    zhudomel
    Specjalista AGD

nikusert napisał:
    Zabezpieczenie termiczne nie ma nic wspólnego z upływnością grzałek
    Ale, jeżeli grzałka ma upływność i grzeje po zakręceniu kranu, to zabezp. termiczne zadziała (jak napisał rychomuch). A na to wskazuje podany czas
    mks napisał:
    po ok. 10 minutach zaczyna działać zabezpieczenie termiczne.
    Gdyby nie rozłączał mikroprzełącznik, to ten czas byłby na pewno dużo poniżej minuty.

0
  • #7 27 Lip 2012 07:11
    nikusert
    Poziom 38  

Sprawa prosta ,sprawdź czy grzałki mają upływność (miernikiem),lub czy w momencie wyłączenia pobierają prąd,a tak ogólnie gdyby ją miały to by mogło wybijać bezpieczniki lub różnicówkę jeżeli jest zamontowana.

0
  Szukaj w 5mln produktów