Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dysk zewnętrzny - błąd urzadzenia we/wy, błąd urządzenia podczas stronicowania

25 Lip 2012 07:15 10502 11
 • Poziom 8  
  Mam problem z nowym, 4-dniowym dyskiem zewnętrznym WD Elements, 500GB, 3,5''', USB2.0. Problem polega na tym, iż gdy próbuje wejść na ten dysk ukazuje się komunikat o treści "J: nie jest dostępny. Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia we/wy.". Natomiast gdy podłączam ten dysk do komputera (przez USB) dziennik zdarzeń zostaje zasypany ostrzeżeniami o treści: "Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk2\D."
  Załączam SMART dysku. Proszę o pomoc.

  dysk zewnętrzny - błąd urzadzenia we/wy, błąd urządzenia podczas stronicowania

  dysk zewnętrzny - błąd urzadzenia we/wy, błąd urządzenia podczas stronicowania

  dysk zewnętrzny - błąd urzadzenia we/wy, błąd urządzenia podczas stronicowania
 • Poziom 8  
  Sprawdzić na innym komputerze nie miałam dzisiaj możliwości, ale uruchomiłam PC z PartedMagic i jest dostęp. Widać wszystkie partycje i wszystkie dane na nich.

  Sprawdziłam również na systemie Linux Knoppix (live) i tam tez jest dostęp do tego dysku. Windows natomiast nadal wyświetla komunikat o błędzie urządzenia we/wy.

  Co do tworzenia partycji i formatowania - już w pierwszy dzień od zakupu próbowałam dysk sformatować: najpierw ściągnęłam partycję, następnie utworzyłam nową i próbowałam sformatować gdy format doszedł do 100% windows wyświetlił komunikat, iż nie mógł ukończyć formatowania. Ściągnęłam więc ze strony producenta tego dysku soft do jego sformatowania (uruchamiany pod windows), ale on też nie mógł go sformatować. Postanowiłam więc spróbować GParted i udało się - dysk został sformatowany lecz formatowanie trwało bardzo krótko (jak na wielkość tego dysku i parametry mojego PC).

  Ponieważ miałam problemy z tym dyskiem (HD Tune znajdował bad sektory) dzień po zakupie postanowiłam go wymienić - w sklepie sprawdzili go na laptopie i sformatowali (z poziomu Windows). Po tym formatowaniu w sklepie bad sektory zniknęły (HD Tune już ich nie wykrywa).

  Po tym sformatowaniu w sklepie zaczęły się inne problemy z dyskiem mianowicie:
  - przy próbie wejścia na ten dysk zaczął wyświetlać się komunikat: "I: dysk jest niedostępny. Parametr jest nieprawidłowy" oraz komunikat iż dysk jest niesformatowany. Formatowanie dysku (przez GParted) nic nie pomagało, bo po jakimś czasie znowu otrzymywałam komunikaty iż jest niesformatowany,
  - dysk zawiesza 'Mój Komputer', po jego odłączeniu (przez bezpieczne usuwanie sprzętu), 'Mój Komputer' od razu się odwiesza,

  Na jednym z fór internetowych otrzymałam radę aby zrobić partycje i format uruchamiając PC z Hiren’s BootCD co też zrobiłam. Na początku Hiren’s BootCD miał dostęp do tego dysku i udało mi się zrobić partycje i je sformatować. Lecz w trakcie przekopiowywania plików,z poziomu Hiren’s BootCD, z dysków wewnętrznych na dysk USB pojawiły się błędy kopiowania. Następnie pojawiły się również trudności z dostępem do dysku - 'Mój komputer' się zawieszał.

  Natomiast z poziomu Windowsa XP sytuacja wyglądała tak, że XP miał dostęp do trzech pierwszych partycji nowego dysku (dysk podzieliłam na 5), natomiast do dwóch pozostałych już nie - wyświetlał info o błędzie urządzenia we/wy. Z poziomu XP udało mi się przekopiować pliki z dysków wewnętrznych na dysk USB (kopiowanie przebiegało bardzo ładnie, szybko, i bez błędów).
  Niestety następnego dnia nie było już dostępu do żadnej partycji nowego dysku z poziomu XP, z poziomu Hiren’s BootCD również.
 • Poziom 43  
  Podaj całą specyfikację swojego PC ze szczegółami systemu, zasilacza i jego wiekiem.
  Dysków zewnętrznych nie ma sensu dzielić na tyle partycji, dwie wystarczą.
 • Poziom 8  
  Specyfikacja w załączniku (z programu AIDA32)

  Niestety nie wiem jaki zasilacza jest zamontowany w komputerze i nie wiem jak to sprawdzić bez rozkręcania obudowy.

  Co do zasilacza dołączonego do dysku, to jest to: Ktec, model:KSAS02412000150HE, INPUT: 100-240V ~ 50/60Hz 0.6A, OUTPUT: 12V - 1.5A
 • Poziom 43  
  Stara płyta główna, jak stary i zaśmiecony jest XP?
 • Poziom 8  
  Dokładnie wczoraj został zainstalowany... poprzedni, który tez miał taki sam problem z tym dyskiem, miał 17 dni...
 • Poziom 43  
  Czyli wracamy do sprawdzenia na innym, bardziej współczesnym PC.
  Idź do kolegi i sprawdź.
 • Poziom 8  
  Czy fakt, że gdy PC startuje z płytki Live Linux, to jest dostęp do nowego dysku zewnętrznego, wszystkie partycje są widoczne i wszystkie dane na nich - co więcej dane można odczytywać - czy to nie świadczy o tym, że dysk i komputer jest ok tylko coś jest nie tak w systemie Windows XP? Może brak jakiś sterowników?

  Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie niepokoi - mianowicie gdy podłączam zasilacz od dysku do prądu to dość często lekko iskrzy - czy to normalne? Dodam, że przy podłączaniu zasilaczy od innych urządzeń nie zauważyłam podobnego zjawiska.
 • Poziom 43  
  Nie powinien iskrzyć, przeceiż to nowy HDD i nowy zasilacz.
  Sprawdź u kolegi,
  jak będzie dostęp usuń wszystkie partycje i załóż 1 i sformatuj w ntfs w zarządzaniu dyskami.
  Jak nie będzie to zwrot do sklepu i inny egzemplarz, taki który działa zawsze i nie iskrzy... ;-)
 • Poziom 8  
  Odświeżam temat....

  Sprawdziłam ten dysk na nowoczesnym komputerze - działał poprawnie, nie było żadnych problemów, programy diagnostyczne nie znajdowały bad sektorów... Uznałam więc, że winą jest mój sprzęt/system i postanowiłam korzystać z tego dysku pod Linuxem (gdyż tam działa poprawnie).

  Dziś chciałam sformatować dysk na system FAT32. Formatowanie postanowiłam przeprowadzić na nowoczesnym komputerze. W celu sformatowania tego dysku użyłam programu: HP USB Disk Storage Format Tool.... w momencie gdy zostało sformatowane mniej więcej 1/3 dysku,formatowanie zatrzymało się i wyskoczył komunikat, iż {opóźniony zapis nie powiódł się} ... W podglądzie zdarzeń znalazłam ostrzeżenie, którego źródłem jest fastfat, id zdarzenia: 50, opis: "{Opóźniony zapis nie powiódł się} System Windows nie może zapisać wszystkich danych dla pliku . Dane zostaną utracone. Ten błąd może być spowodowany awarią sprzętu komputera lub połączenia sieciowego. Spróbuj zapisać ten plik gdziekolwiek."

  Jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc... :)
 • Poziom 43  
  A z liveCD nie dało się sformatować?