Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner+tv+blu-ray+tuner kablowy - które połączenie będzie lepsze?

zibi_78 25 Lip 2012 10:33 1749 3
  • #1 25 Lip 2012 10:33
    zibi_78
    Poziom 8  

Witam
    Mam:
    TV LG42PG550 (1xwyjście optyczne, 2xHDMI)
    amplituner Pioneer VSX-415 (1xwejście optyczne, 2xwejście coaxial, 0-HDMI)
    tuner kablówki (1xwyjście optyczne, 1xHDMI)
    Planuję zakup blu-ray i się zastanawiam czy wyjście coaxial będzie konieczne (większość ma tylko optyczne). Na pewno będzie miał HDMI.

Które połączenie będzie lepsze:
    1.
    audio:
    tuner z kablówki do amplitunera - optycznym
    blu-ray z amplitunerem - coaxialnym
    video:
    tuner i blu-ray z TV - kablem HDMI

2.
    tuner z kablówki z tv - kablem HDMI
    blu-ray z tv - kablem HDMI
    tv z amplitunerem - optycznym
    brak w tym wariancie bezpośredniego połączenia między blu-ray i tunerem a amplitunerem.

Oczywiście audiofilem nie jestem a i sprzęt jest raczej z niskiej półki.
    Czy będzie różnica w dźwięku? Czy np. w wariancie 2 oglądając film w Dolby Digital, dźwięk za pośrednictwem TV będzie dalej w DD?

0 3
  • #2 25 Lip 2012 15:03
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Nie każdy TV puszcza sygnał DD 5,1 przez optyka, więc przychyliłbym się ku pierwszej opcji.

Z drugiej strony, cze nie możesz zastosować innej konfuguracji? Czy sprzęt posiadany przez Ciebie nie pozwala zrobić:
    TV - AMP -- optykiem
    BR - AMP -- coax
    DTV - AMP -- optyk?

Jeśli nie masz takiej możliwości, to jednak obstawiałbym wariant pierwszy.

0
  • #3 25 Lip 2012 16:02
    zibi_78
    Poziom 8  

stolarek_1988 napisał:
    Nie każdy TV puszcza sygnał DD 5,1 przez optyka, więc przychyliłbym się ku pierwszej opcji.

Poszukam w PL instrukcji obsługi, może będzie info.
    Inaczej bym musiał kupić blu-ray z optycznym wyjściem i włączyć film w DD by sprawdzić czy przejdze. Gorzej jak nie :D

stolarek_1988 napisał:
    Z drugiej strony, cze nie możesz zastosować innej konfuguracji? Czy sprzęt posiadany przez Ciebie nie pozwala zrobić:
    TV - AMP -- optykiem
    BR - AMP -- coax
    DTV - AMP -- optyk?

No właśnie nie bo bym musiał mieć 2 optyki w ampli a mam jeden :/

stolarek_1988 napisał:
    Jeśli nie masz takiej możliwości, to jednak obstawiałbym wariant pierwszy.

No właśnie. Tylko mało jest niedrogich blu-rayów z wyjściem coaxialnym. Niby są Samsungi ale są dosyć awaryjne.

0
  • #4 26 Lip 2012 09:49
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Ja bym zaryzykował - też się przymierzam do BR Samsunga. Na TV nie mogę psioczyć. Zauwazyłem też, że TV nie przepuszcza DD5.1 jak wchodzi do niego po HDMI - np z dekodera cyfry (DD5.1 tylko toslinkiem do kina domowego). Natomiast DD5.1 uzyskuję z TV gdy odtwarzam filmy z HDD.
    Dość dziwne zjawisko. Możliwe, że LG będzie przepuszczał wielokanałowy dźwięk po światłowodzie, gdyż ograniczeni może być wynikiem ułomności dekodera cyfry, który równie dobrze może podawać tylko dźwięk w PCM do TV. Proponuję sprawdzić namacalnie czy dekoder pozwala wypuścić wielokanałowy dźwięk po HDMI -> w ustawieniach, a nastepnie spróbować go przepuścic przez TV do kina domowego.

0