Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofon do dialogów - podłączony pod laptopa

Kadeth7 25 Jul 2012 10:35 1171 2
    Kadeth7
    Level 2  
    Witam! Od pewnego czasu rozglądam się za mikrofonem który by służył do nagrywania głosu w pomieszczeniu, podłączony do laptopa. Taki mikrofon cenowo nie powinien przekraczać 200 PLN więc szału za tą cenę nie będzie. Ale znalazłem kilka ofert. Chciałbym wspomóc się waszymi radami gdyż przeglądając recenzje i słuchając próbek dźwięku całkowicie zzieleniałem.

A oto mikrofony które mam na uwadze:

1. Samson Go Mic - pod USB, więc podepnę pod laptopa; w miarę dobre specyfikacje (od 20Hz do 18KHz) plus pozytywne recenzje, brak szumów.
    2. Sinn7 mPod - konkurent Go Mic za nieco mniejszą kwotę (różnica paru złotych).
    3. Behringer C1 - raczej nie pod USB lub jego droższa wersja pod USB Behringer C1U
    4. Superlux E531 - ostatnio ten mnie zaciekawił. Jego specyfikacje są na tej stronie stronie. Co ciekawe jest to mikrofon stereo w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie, czy mikrofon tego typu nadaje się do nagrań lektorskich? Widziałem jakąś recenzję po niemiecku na YT i całkiem ładnie to brzmiało, tyle, że było słychać szumy.

Ważne jest aby mikrofon można było podłączyć bezpośrednio do laptopa. Więc który wybrać?
    TOOFER
    Level 9  
    Witam, Jako pierwszy mikrofon podcast-owy kupiłem Samsona i byłem zadowolony jak diabli dopóki nie usłyszałem mikrofonów z wyższej pułki i mi entuzjazm przeszedł, niestety za ta kwotę nie można mówić o jakości, i każdy będzie szumiał mnie lub bardziej jedyne co ratuje to ogarnięcie środowiska w którym będziesz nagrywał.

Ja bym wybierał pomiędzy Samsonem a Behringerem
    Kadeth7
    Level 2  
    Najgorsze jest to, że każdy mikrofon ma w sobie coś na co warto zwrócić uwagę. Samson (do tej pory mój faworyt) ma wiele pozytywnych opinii od początkujących. Sinn7 ma wygodną podstawkę na biurko. Behringer C1 dobre parametry za niską cenę. A Superlux nagrywa dźwięk trójwymiarowy.