Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch ładowarka AL 1115 CV spalony zasilacz impulsowy

25 Lip 2012 10:58 17093 6
 • Poziom 39  
  Witam.
  Koledze spalił się nowa ładowarka do wkrętarki akumulatorowej Bosch. Prosiłbym o podanie wartości spalonych rezystorów - jeśli ktoś ma taką samą, niech sprawdzi. Zasilacz spalił się w chwili odłączenia akumulatora.
  Sprzęt ten był kupiony w Niemczech i nie podlega gwarancji. Nowa kosztuje w granicach 150 zł.
  Bosch ładowarka AL 1115 CV spalony zasilacz impulsowy Bosch ładowarka AL 1115 CV spalony zasilacz impulsowy
 • Poziom 27  
  Witam.
  Sprzęt zakupiony na terenie UE podlega gwarancji w każdym kraju pod warunkiem że producent posiada w danym kraju autoryzowany serwis.
 • Poziom 39  
  Kolega tłumaczył, ładowarka albo wkrętarka z tą ładowarką była dodana jako "gratis" do narzędzi które zostały kupione. Ładowarka nie jest ujęta nigdzie na fakturze więc teoretycznie nie ma podstaw do uznania gwarancji. Z resztą inny kolega z pracy próbował naprawić tą ładowarkę. Został założony nowy bezpiecznik, tranzystor i rezystory dobrane "mniej więcej" - 10k lub 100 omów. Oczywiście po włączeniu do sieci bezpiecznik wystrzelił.
  Znalazłem na rosyjskim forum identyczny temat: http://www.mastercity.ru/showthread.php?t=152170 . Podejrzewam że może to być wada fabryczna, podobnie jak w uszkadzających się regulatorach obrotów w nowych Dremlach...
 • Poziom 39  
  Zrysowałem schemat układu zasilacza - podaję moje szkice. Elementy przekreślone "X" były uszkodzone.
  Bosch ładowarka AL 1115 CV spalony zasilacz impulsowy
  Okazało się że gość miał kupione dwie takie wkrętarki i ma drugą ładowarkę sprawną. Prosiłem kolegę aby ją dostarczył w celu sprawdzenia wartości spalonych rezystorów. Jak będę ją mieć i będę znał ich rezystancję, to oczywiście podam. Dopiero wtedy zacznę naprawiać tą ładowarkę.
  Speców od zasilaczy impulsowych proszę o sprawdzenie, czy w tym rozwiązaniu układowym jest coś nie tak, że zasilacz spalił się w tak nieoczekiwany sposób.
 • Poziom 10  
  Witam.

  Mam podobny problem jak kolega. Uszkodziłem sobie tą ładowarkę i niektóre elementy są całkowicie spalone. Do większości już doszedłem po zdjęciach ale mam problem z elementem R1. Jeśli byłoby możliwe prosiłbym o sprawdzenie i podanie jego wartości.

  Znalazłem jeszcze taką stronę: Link
 • Poziom 39  
  R1 - termistor NTC 150-7, tak na nim podano. Rezystancja w temp. pokojowej ok. 20-22° 16.5 oma. Po podgrzaniu suszarką spadła do 4 omów.
  Dzięki za link. Poczekam jeszcze za sprawną ładowarką, jak znajdę czas to będę próbował ją naprawić.
 • Poziom 39  
  Temat uważam za nieaktualny.
  Kolega wziął ładowarkę by naprawić, po wymianie elementów i włączeniu do sieci zasilacz znowu się spalił.
  Była jeszcze kombinacja z doprowadzeniem zasilania do układu ładowarki z innego zasilacza (transformatorowego). Nie wiem nawet czy zadziałało.
  Zamykam.