Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa D - Wymiana akumulatora

p_adix 25 Lip 2012 11:43 9372 7
  • #1 25 Lip 2012 11:43
    p_adix
    Poziom 2  

Witam.

Posiadam Corsę D 1.4 benzyna z 2008 roku. Nadszedł już czas na wymianę akumulatora, chciałbym to zrobić sam i w związku z tym mam pytanie. Czy po wymianie akumulatora będę musiał zaprogramować radio podając jakiś kod? Zerknąłem w Car Pass i znalazłem linijkę Radio Type/Code, niżej Serial No, czy to ktoryś z tych kodów? Czy będę musiał zrobić coś jeszcze?

Pozdrawiam, Michał.

2 7
  • Pomocny post
    #2 25 Lip 2012 11:48
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Radio tak. Na wlepce powinieneś mieć czterocyfrowy kod.

0
  • Pomocny post
    #3 25 Lip 2012 11:51
    kwantor
    Poziom 38  

Może to być nr seryjny produktu, chcesz uniknąć niespodzianek, to podwieś jakieś zewnętrzne napięcie 12V do podtrzymania pamięci.

1
  • #4 25 Lip 2012 12:00
    p_adix
    Poziom 2  

Rozumiem, dziękuję. Czy w razie wprowadzenia błędnego kodu (gdybym się pomylił albo chodziłoby o jakiś inny numer) mogę to zrobić ponownie czy mam tylko jedno podejście?

0
  • Pomocny post
    #5 25 Lip 2012 12:02
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli oryginalne radio z oryginalnymi papierami, to kod jest wpisany.
    Ale fakt, jak bardzo się boisz, to na czas wymiany akumulatora podepnij jakieś niezależne źródło prądu równolegle do akumulatora Wpięte np na zacisk prądowy rozrusznika, żeb się przewody nie plątały. Tylko wtedy trzeba bardzo uważać z klemami, żeby nie zrobić zwarcia.

0
  • Pomocny post
    #6 25 Lip 2012 12:03
    kwantor
    Poziom 38  

Zdaje się że co najmniej 3, to może zależeć od producenta.

0
  • #7 25 Lip 2012 15:07
    p_adix
    Poziom 2  

Radio jest oryginalne, kupione razem z samochodem. Spróbuję znaleźć coś "zastępczego" do podpięcia, jesli nie znajdę to odłączę i zobaczymy co się stanie.

Temat pozwolę sobie zamknąć kiedy już będzie po wszystkim, napiszę wtedy jak poszło i ewentualnie jakieś spostrzeżenia. Może komuś się przyda.

Tymczasem dziękuję za odpowiedzi.

0
  • #8 29 Lip 2012 10:19
    mono12345
    Poziom 13  

Witam
    Temat chyba nie zamknięty więc dodam coś od siebie. Pomimo kilkukrotnego odłączania akumulatora od instalacji np. w celu podładowania w okresie dużych mrozów, nie miałem nigdy problemów z radiem. Jedyne co, to zdarzało się, że trzeba było stacje zaprogromować na nowo. Żadnego kodu nie trzeba było wpisywać. Z tego co się orientuję, to jest on potrzebny przy demontażu odbiornika, tzw. wymeldowanie i ponownym zamontowaniu. Moje autko, to Corsa D 2008 1,2 benzyna. Jedyny problem jaki zauważyłem, to na nowo trzeba było "nauczyć" system sterowania elektrycznego szyb aby po krótkim naciśnięciu przycisku domykały się - wystarczyło kilkukrotnie przeprowadzić pełne otwarcie i zamknięcie szyb.
    Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Aha, pamiętaj że jak odpinasz ACCU to przestaje działać centralny zamek. Wtedy możesz tylko zamykać drzwi kierowcy. Najpierw zamknij centralnym samochód i dopiero odłącz ACCU. Wtedy spokojnie otwierasz drzwi kierowcy kluczykiem, a pozostałe masz zamknięte. Jak masz autoalarm, to wyłącz też sysrenkę.
    Pozdrawiam

0