Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DRL VERTEX 510HP - Do wymiany po ~10 miesiącach (nic nie warta chińsczyzna)

Skazony 25 Lip 2012 11:49 3306 6
  • #1 25 Lip 2012 11:49
    Skazony
    Poziom 9  

Witam,
    chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami z DRL firmy Vertex.
    Zakupiłem DRL firmy Vertex typu 510HP i zamontowałem zgodnie z instrukcją.
    Cieszyłem się oświelteniem (pełnym) przez około 10 miesięcy, po tym czasie diody zaczęły kolejno przestawać działać.
    W tej chwili zestaw jest już zdemontowany.
    Jako że gwarancja minęła postanowiłem rozebrać jedną z lamp ( konkretnie tą która pierwsza przestała działać) i oczom moim ukazało się to czego się niestety spodziewałem. Bardzo niedokładne złożenie elementów wew. lampy, obudowa która z założenia miała spełniać rolę radiatora nie miała na to szans ponieważ płytka ( na której sa zamontowane diody) nie była “sztywno” przymocowana do niej. Po za tym dno obudowy aby spełniać rolę odbiornika ciepła powinno być gładkie – niestety nic z tego. Nie pomogło posmarowanie płytki pastą termoprzewodzącą (przez producenta) bo elementy nie miały ze sobą styku. Aby nikt mi nie zarzucił że przecież płytka jest przykręcona, to napiszę, że tak z założenia powinno być. W moim rozebranym egzemplarzu tylko jedno gniazdo pod wkręt ma gwint, drugie nie ma gwintu (wkręt również).

Podsumowując, firma Vertex niby renomowana i każąca sobie płacić dość duże sumy za towar, jednak produkty sprzedaje bardzo słabe i nie warte ceny.
    No cóż napisałem to aby potencjalni nabywcy DRL zastanowili się czy warto PRZEPŁACAĆ za napis na pudełku VERTEX.

0 6
  • #2 25 Lip 2012 15:48
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Skazony napisał:
    ...Cieszyłem się oświelteniem (pełnym) przez około 10 miesięcy, po tym czasie diody zaczęły kolejno przestawać działać.
    W tej chwili zestaw jest już zdemontowany.
    Jako że gwarancja minęła postanowiłem rozebrać jedną z lamp...

W Polsce masz 24 misiące odpowiedzialnośći sprzedającego za zgodność kupionego towaru z umową. A min 12 miesięczną gwarancję producenta. Więc po 10 misiącach można było oddać towar do reklamacji.

0
  • #3 18 Lis 2012 20:41
    mirque
    Poziom 2  

Mam ten sam problem.... Może podpowiesz jak to rozebrać żeby nie uszkodzić... Dotyczy tego samego typu lampek.

0
  • #4 05 Sty 2013 22:44
    msepl
    Poziom 25  

Ja też nie lubię jak ktoś ewidentnie neguje produkt,
    Kolego Skazony:
    1. Reklamowałeś ?
    2. Niezgodność, gwarancja ? Gdzie żyjesz kolego, po 10 mies skończyła Ci się gwarancja ?
    3. A może uszkodziłeś sam i nie ma po co jechać do sprzedawcy ?

Nie sprzedaję tego producenta dla wiadomości innych i mógłbym tu zachwalać "swoje" DRL ale nie lubię i nie uznaję "troli".

Chińskie nie znaczy złe. Chciałbym polskie produkty w takiej jakości (przynajmniej takiej jak ja importuję).

0
  • #5 06 Sty 2013 20:03
    mirque
    Poziom 2  

A ja stanę w obronie kolegi Skazony i potwierdzę że te lampki to chińskie dziadostwo. Kiedyś na urodziny / po wyrażeniu takiej potrzeby/ otrzymałem aż dwa komplety takich lampek oczywiście firmy Vertex. Zamontowałem w swoim fordzie w specjalistycznej firmie. I od tego czasu tylko problemy... Lampki oddaję na reklamacje zwykle po 3 miesiącach... Zawsze powód ten sam, pada czyli przestaje świecić jedna z czterech diod. Jedyne pozytywne w tym wszystkim jest to ze reklamacja działa poprawnie. Ale co z tego.... Wymieniłem już cztery razy lampki w ciągu jednego roku. Czyli płacę elektrykowi za demontaż i założenie nowej. Sam nie mam możliwości czyli kanału. A tego już reklamacja i gwarancja mi nie zwróci. Policzyłem że na pierwsza dioda pada zawsze po ok. 100 godzinach pracy a nie jak deklaruje producent po ok. 50000 godzin. I jeszcze jedno gwarancja się skończyła i właśnie padła kolejna dioda. Teraz płacę sam....
    I też nie lubię troli!!!

0
  • #6 17 Lut 2015 15:29
    bibit7
    Poziom 2  

A ja się nie zgodzę z Waszymi opiniami, ponieważ w/w zestaw mam od maja 2012 roku i całość świeci bardzo dobrze. Widocznie trafiliście na jakąś lipną partię i dlatego macie problemy..

0
  • #7 17 Lut 2015 15:52
    mirque
    Poziom 2  

Zgodzę się że miałem lipną partię a nawet mogły to być jakieś podróbki ponieważ ostatnio kupiłem nowy komplet z zielona kropką koło diody i już ponad rok jeżdżę i żadnych problemów. Lampki które się paliły na potęgę nie miały zielonej kropki... Może inny typ diód zastosował producent, nie wiem....

0