Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny Polaris 120 - wymiana głośników

superconductor 25 Jul 2012 12:21 1719 4
 • #1
  superconductor
  Level 16  
  Witam !
  Otóż niedawno stałem się posiadaczem ww. kolumn i mam pytanie: Ponieważ w jednej kolumnie było klejone zawieszenia w obu niskotonowcach, to w ramach "wynagrodzenia" sprzedawca dorzucił mi głośniki STX 14-50-8 SS (te z żółta membraną :wink: ) pomijając walory wizualne chciałbym się dowiedzieć, czy taki zamiennik nie obniży drastycznie jakości odtwarzanego dźwięku?
  Wiem że oryginalne głosniki są w podobnej cenie do tych STX-ów, ale skoro dostałem je za darmo to po co dodatkowo lecieć w niepotrzebne ewentualne koszty :)
 • #2
  telecaster1951
  Moderator of Acoustics
  Kolumna zaprojektowana jest dla oryginalnych przetworników i tylko z nimi zagra dobrze. Wstawienie innych głośników, wymusza zmianę objętości, strojenia oraz zwrotnicy.
 • #3
  superconductor
  Level 16  
  Czyli tak jak myślałem :) ale chcąc się upewnić, wolałem zapytać fachowców - dzięki telecaster1951

  Przy okazji: Co można zrobić z ww. STX-ów i Tonsilowskich GDWK 9/70/1? Czy ewentualne monitory/satelity byłoby w stanie z tych przetworników wykrzesać zadowalającą jakość dźwięku?
 • #4
  Kaldi
  Level 11  
  Witam.
  Odswiezam tak stary temat.poniewaz byc moze komus sie przyda moja wskazowka odnosnie pytania w temacie,otóż można smiało wykorzystać obudowy od w/w Polarisow ktore mają objętość około 20 litrów pod 14-stki STX-a,gdyż jeden taki STX zagra poprawnie w 10-cio litrowej obudowie zamknietej,więc trzeba także w kolumnie zatkac otwory BR,natepnie wystarczy zmodyfikowac zwrotnice by zgrac sekcje niskosrednio tonową z wyskotonowym i mamy calkiem niezle brzmiące kolumny.
 • #5
  superconductor
  Level 16  
  W kolumnach wymieniłem głośniki na nowe - temat uważam za wyczerpany :)