Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingway Coliber - Zepsuty wskaźnik paliwa.

slowik57 25 Lip 2012 12:25 2281 3
  • #1 25 Lip 2012 12:25
    slowik57
    Poziom 14  

Witam, od jakiegoś czasu mam problem ze wskaźnikiem paliwa, skuterem jeździłem parę razy bez regulatora napięcia i bez akumulatora, czyli poszło napięcie Ac z rzędu 60V na instalacje. I teraz mam problem jak zdiagnozować co się spaliło czy wskaźnik czy czujnik z pływakiem. Wychodzą z niego 3 kable. I teraz pytanie jak sprawdzić czy wskaźnik paliwa jest sprawny ?
    Pozdrawiam.

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Lip 2012 22:03
    BILGO
    Poziom 38  

Witam,

slowik57 napisał:
    I teraz pytanie jak sprawdzić czy wskaźnik paliwa jest sprawny ?
    Pozdrawiam

Podłączyć go na chwilkę pod akumulator. Jeśli będzie sprawny wskazówka powinna pokazywać pełny zbiornik (czyli maksymalnie się wychylić)

slowik57 napisał:
    skuterem jeździłem parę razy bez regulatora napięcia i bez akumulatora, czyli poszło napięcie Ac z rzędu 60V na instalacje.

Zero w tym prawdy.

pzdr

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Lip 2012 12:24
    slowik57
    Poziom 14  

BILGO napisał:
    slowik57 napisał:
    skuterem jeździłem parę razy bez regulatora napięcia i bez akumulatora, czyli poszło napięcie Ac z rzędu 60V na instalacje.

Zero w tym prawdy.

Jak zero w tym prawdy ? Proszę mnie nie wprowadzać w błąd bo doskonale wiem co się dzieje jak nie ma regulatora napięcia.

BILGO napisał:

slowik57 napisał:
    I teraz pytanie jak sprawdzić czy wskaźnik paliwa jest sprawny ?
    Pozdrawiam

Podłączyć go na chwilkę pod akumulator. Jeśli będzie sprawny wskazówka powinna pokazywać pełny zbiornik (czyli maksymalnie się wychylić)

Może troszkę więcej informacji ? Mam 3 piny i które mam podłączyć ?

0
  • #4 29 Lip 2012 00:28
    BILGO
    Poziom 38  

slowik57 napisał:
    Może troszkę więcej informacji ? Mam 3 piny i które mam podłączyć ?

Jakie masz kolory przewodów podłączone do pinów??
    Spróbuj dwa zewnętrzne.

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

slowik57 napisał:
    skuterem jeździłem parę razy bez regulatora napięcia i bez akumulatora, czyli poszło napięcie Ac z rzędu 60V na instalacje

slowik57 napisał:
    Jak zero w tym prawdy ?

Dlatego że napięcie nie regulowane zasilało tylko światła!
    Zasilanie wskaźników itd. jest z akumulatora, jeśli wyjąłeś regulator to aku był nie doładowywany i mógł się w znacznym stopniu rozładować (co mogło spowodować nieprawidłowe funkcjonowanie wskaźników)

0