Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podświetlenie nóg w samochodzie LED

25 Lip 2012 14:34 49860 10
  • Poziom 12  
    Witam,
    Chcę zamontować w swoim samochodzie podświetlenie nóg z przodu u kierowcy i pasażera, pomysł podłączenia pod lampke w podsufitce jest kiepski ponieważ będą się zapały diody tylko jesli włączona będize lampka, lub otwarte drzwi.

Czy dodatkowo oprócz tego jest możliwość zamontowania głównego wyłącznika/włącznika diod za pomocą seryjnego wł/wył. takiego jak np od świateł przeciwmgłowych, bądź od ogrzewania tylnej szyby?

Proszę o info czy się da i ewentualnie jeśli jest taka możlwiość jak to zrobić :)

Dzięki za pomoc
  • Poziom 25  
    Pod stacyjkę podłącz, będą świecić tylko w tedy kiedy kluczyk jest przekręcony w stacyjce.
    Ja mam światła dzienne podłączone pod alarm, kiedy centralny otwiera załącza mi światła dzienne i podświetlenie klamek od wewnątrz. Jak zamyka centralny to i wyłącza się wszystko.

Można podłączyć pod włączniki jakie tylko chcesz ale czy to będzie praktyczne ?
  • Poziom 12  
    Własnie co do stacyjki to nie bardzo ponieważ wtedy będą sie świeciły i podczas jazdy.

Myśle że podłączenie do podsufitki ( przy otwieraniu drzwi nogi się podświetlą) będzie fajnym rozwiązaniem, dodatkowy włącznik (fajnie że to będzie oryginalny przycisk od czegoś ponieważ nie będzie dodatkowych widocznych samoróbek). Dodatkowy włącznik będzie dobrym rozwiązaniem z tego względu że np będe chciał włączyć podświetlenie nóg bez włączania lampki podsufitki lub otwierania drzwi.

Jest ktoś w stanie dość prosto i odpowiednio wyjaśnić mi - co gdzie i jak ? Żeby jak najmniejsza była możliwość zwarcia etc i wszystko działało jak należy.
  • Poziom 12  
    /Odświeżam ponieważ doszły do mnie taśmy led..

Czy nikt nie pomoże co gdzie podłączyć żeby też nie było żadnych zwarć i wszystko działało ?

Chce podłączyć led pod lampke podsufitki, 2x podświetlenie nóg z przodu i na środku z tyłu + włącznik/ wyłącznik.
    Prosiłbym o pomoc co gdzie i jak. dzięki
  • Poziom 12  
    Ciężko u mnie z czytaniem takiego schematu.
    Moje ledy pracują na 12V,

Nie jestem elektrykiem, widzę tutaj że mam złapać masę z drzwi, czyli pod co podłączam jeden z kabli (który?) drugi idzie do podsufitki?
    I to samo z drugą stroną?
    Trzeba mi niestety to dość łopatologicznie wytłumaczyć, nigdy tego nie robiłem, odwdzięcze się oczywiście "pomógł" :)
    Wielkie dzięki za próby pomocy kolego :)

EDIT:

Tak ja to widzę, mógłbyś mnie poprawić?
    Ps. samochód 2 drzwiowy
  • Poziom 25  
    Kable słupka lewego (możesz pod nie się podłączyć i będzie działać,
    ale czy od pasażera też są kable w jego słupku?

Raczej oba włączniki drzwi schodzą się do jednego słupka więc powinno wystarczyć wpiąć w te kable, przez wspomniany przez Ciebie włącznik.
  • Poziom 12  
    Czytałem że podpięcie się tylko do tego słupka wystarczy bo to już on zasygnalizuje czy drzwi są otwarte czy nie,
    Poprawiony schemat:
    (Czy tak mogą iść kable i będzie ok?) tzn 3x kabel + przy wl/wył i 3x -

• Poziom 1  
    Siemanko nie wiem czy pomogę , ale ja to zrobiłem w ten sposób :
    - Pasek LED przykleiłem pod schowek/kufer od strony pasażera i kable poprowadziłem od tyłu w stronę popielniczki.
    - Następnie wymontowałem popielniczkę wraz z gniazdem zapalniczki , do której podłączyłem 2 kable od LED.
    - Po przekręceniu zapłonu jak wiadomo zaczęły się świecić nieustannie , do momentu zgaszenia auta.
    - Znalazłem wiec w burdelnikowym garażu malutki przełącznik ON/OFF.
    - Upatrzyłem wiec sobie dogodne miejsce ,gdzie mógł by pasować .
    - Przyłożyłem do upatrzonego miejsca od rysowałem i wyciąłem estetyczny otwór po czym podłączyłem te kable od paska LED które szły do zapalniczki i po sprawdzeniu czy działa zamontowałem włącznik na swoje miejsce.
    - Teraz wystarczy przekręcić zapłon i czy to podczas jazdy czy postoju sam decyduje kiedy chce sobie zapalić dodatkowe oświetlenie :D
  • Poziom 23  
    Ja mam podłączone pod lampka sufitowa i mogę je gasić wyłączając 2 żarówkę. Moim zdaniem przełącznik jest nie potrzebny a światła zapalane przy otwarciu drzwi fajnie wyglądają i widać coś jak ci spadnie.