logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW/passat/B4 - awaria oświetlenia - żarówki ok, gdzie szukać dalej

zibi_78 25 Lip 2012 16:10 3835 9
REKLAMA
  • #1 11142466
    zibi_78
    Poziom 10  
    Posty: 41
    Ocena: 3
    Witam
    Przedstawię sprawę chronologicznie bo wszysto może mieć znaczenie.
    Ok 1-2 lata temu przestało działać żarówka mijania (prawy przód). Gdy po kilku dniach chciałem żarówkę wymienić okazało się że wszystko jest ok.
    Jakiś miesiąc temu pojawił się problem z migaczem (prawy przód). Lampka kontrola prawego kierunkowskazu migała szybciej co sugeruje przepaloną żarówkę. Gdy po chwili zatrzymałem się i włączyłem światła awaryjne aby sprawdzić która to żarówka, wszystkie już działały prawidłowo.
    Od tego momentu zdarzało mi się często że wskutek wjechania do jakiejś dziury migacz przestawał działać aby po pewnej chwili wszystko wracało do normy.
    Ostatnio zauważyłem iż włączając prawy kierunkowskaz, lampka kontrolna prawego kierunkowskazu migała normalnie i stopniowo zaczęła przyśpieszać. Wtedy wszystkie kierunkowskazy (za wyjątkiem niedziałającego prawego przedniego) migały dużo szybciej. Oprócz tego przestało działać światło mijania (prawy przód). Działa tylko postojówka.
    W dniu wczorajszym wymieniłem żarówkę migacza oraz mijania. Niestety ale nic to nie dało.
    Wymieniłem dzisiaj kilka bezpieczników, docisnąłem stacyjkę (podobno podobne objawy są przy awarii kostki) - nic to nie pomogło.
    Co może być przyczyną, co mogę sam sprawdzić i wymienić nim się udam do elektryka?
  • REKLAMA
  • #2 11142501
    LA72
    Poziom 41  
    Posty: 6591
    Pomógł: 646
    Ocena: 1652
    Popraw konektorki na złączach.
  • REKLAMA
  • #3 11142519
    zibi_78
    Poziom 10  
    Posty: 41
    Ocena: 3
    To jest to w co się wkłada żarówkę?
  • #4 11142536
    LA72
    Poziom 41  
    Posty: 6591
    Pomógł: 646
    Ocena: 1652
    Nie, wtyczki do złączy oraz złącza.

    BTW. Jaki masz obeznanie w elektryce samochodowej i w ogóle?
  • REKLAMA
  • #5 11142594
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3622
    Mnie zastanawia jedno
    zibi_78 napisał:
    Ok 1-2 lata temu przestało działać żarówka mijania (prawy przód)

    I tyle czasu jeździsz bez?Więc skoro ci to nie przeszkadza, to czemu się się za to zabierasz?
    W ucie masz typową chorobę wieku - korozja i poluzowane połączenia.Poprawić masy, poprawić złącza i kostki, sprawdzić wyłączniki i przełącznik zespolony. Prosta robota, ale żmudna.
  • #6 11142689
    zibi_78
    Poziom 10  
    Posty: 41
    Ocena: 3
    Leszcz72 napisał:
    Nie, wtyczki do złączy oraz złącza.

    BTW. Jaki masz obeznanie w elektryce samochodowej i w ogóle?

    Potrafię wymienić żarówkę i bezpiecznik

    Dodano po 1 [minuty]:

    Błażej napisał:
    Mnie zastanawia jedno
    zibi_78 napisał:
    Ok 1-2 lata temu przestało działać żarówka mijania (prawy przód)

    I tyle czasu jeździsz bez?Więc skoro ci to nie przeszkadza, to czemu się się za to zabierasz?
    W ucie masz typową chorobę wieku - korozja i poluzowane połączenia.Poprawić masy, poprawić złącza i kostki, sprawdzić wyłączniki i przełącznik zespolony. Prosta robota, ale żmudna.

    No przecież napisałem że jak po kilku dniach chciałem wymienić żarówkę to zaczęło działać :)

    Pewnie że przeszkadza bo raz że mogę stworzyć zagrożenie w ruchu lądowym, dwa - zarobić mandat, trzy - nie zaliczyć przeglądu.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 11142698
    LA72
    Poziom 41  
    Posty: 6591
    Pomógł: 646
    Ocena: 1652
    zibi_78 napisał:
    Potrafię wymienić żarówkę i bezpiecznik


    Zalecam wizytę u elektryka samochodowego. Oględziny nie kosztują drogo a wiele mogą pomóc.
  • #8 11142702
    emeryt2
    Poziom 42  
    Posty: 7630
    Pomógł: 717
    Ocena: 2301
    To masz I stopień wtajemniczenia w elektrotechnikę , taki jakie ja w muzyce - rozróżniam kiedy graja , a kiedy śpiewają!
  • #9 11142714
    zibi_78
    Poziom 10  
    Posty: 41
    Ocena: 3
    Leszcz72 napisał:
    zibi_78 napisał:
    Potrafię wymienić żarówkę i bezpiecznik


    Zalecam wizytę u elektryka samochodowego. Oględziny nie kosztują drogo a wiele mogą pomóc.

    No tak chyba zrobię. Wstępnie umówiłem się na jutro. Się okaże czy grozi mi plajta przed wypłatą. Dzięki.



    emeryt2 napisał:
    To masz I stopień wtajemniczenia w elektrotechnikę , taki jakie ja w muzyce - rozróżniam kiedy graja , a kiedy śpiewają!

    :D zawsze mogło być gorzej.
  • #10 11146262
    zibi_78
    Poziom 10  
    Posty: 41
    Ocena: 3
    Jestem po wizycie u elektryka. Okazało się że przy migaczu zgnił lekko jeden element. W nim były dwa bolce metalowe, jeden z nich odpadł.
    Co do świateł mijania - okazało się że miałem przepaloną żarówkę w aucie i tą zapasową. Trzeba będzie się zaopatrzyć w większą ilość zapasowych ;)

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problemy z oświetleniem w VW Passat B4, w tym z żarówką mijania i migaczem. Po wymianie żarówki, problem z migaczem ustąpił, ale pojawiły się nowe objawy, takie jak przyspieszone miganie kierunkowskazów. Użytkownik został poinformowany o możliwości korozji i poluzowanych połączeniach, co może być przyczyną problemów. Po wizycie u elektryka stwierdzono uszkodzenie elementu przy migaczu oraz przepaloną żarówkę mijania, co wymagało zakupu zapasowych żarówek.
REKLAMA