Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada 10Mbps - Prędkość

kshycho 25 Lip 2012 17:32 921 1
  • #1 25 Lip 2012 17:32
    kshycho
    Poziom 9  

Witam,
    Mam do Was pytanie.
    W maju zmieniłem prędkość na 10Mbps - do lipca było wszystko poprawnie, czyli synchronizacja down ~12500 i up ~1280.
    W lipcu zaczęło zrywać połączenia co jakiś czas i zauważyłem, że router synchronizuje się teraz do koło 10000 czyli nie mam pełnego 10Mbps - speedtest pokazuje koło 8-8.5Mbps.
    Neostrada 10Mbps - Prędkość
    Zgłaszałem problem dwa razy, za pierwszym razem kiedy zgłosiłem prędkość synchronizacja się poprawiła w ciągu 4 dni, przez następny tydzień było poprawnie, później jak i do dziś to samo. Byli u mnie technicy ostatnio i stwierdzili że nie widzą problemu i prędkość jest poprawna bo w umowie jest że prędkość może być od 6 do 10Mbps - w umowie jest prędkość do 10Mbps.
    Co możecie doradzić - dziwne że przez 2 miesiące nic się nie działa, a nagle mam mniejszą prędkość.

Druga sprawa jak już piszę.
    TECHNOKABEL YTDY 4X0,5 - czy ten kablem nadaje się do pociągnięcie koło 10 metrów z gniazda telefonicznego - do nowego gniazdka pod którym były router?
    Mam taki i nie wiem czy kupować coś innego - on ma 4 żyły - czerwony i zielony/ niebieski i żółty. Jeśli się nadaje to jak podpiąć go. Wykorzystać tylko dwie żyły - które?

0 1
  • #2 27 Lip 2012 00:42
    spiky1990
    Poziom 9  

odnośnie prędkości internetu to nic nie zrobisz, możesz jedynie zmienić dostawcę, tę umowę nie pisał głupi człowiek, jeżeli w umowie jest napisane że prędkość jest do 10 Mb/s to równie dobrze mogą dać ci 6 Mb/s a i tak nie wygrasz z nimi w sądzie.

co do kabelka to myślę że obojętnie jakie dwie żyły wykorzystasz to będzie dobrze byleby zachować zasadę kolejności

0