Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aero2 - Aero2 - sposób na zwielokrotnienie łącza

25 Lip 2012 17:38 5546 3
 • Poziom 10  
  Czym jest Aero2 każdy wie. Wiadomo też że dostęp do internetu przez Aero2 ma dwa poważne mankamenty: słaby transfer i zrywanie połączenia co godzinę.
  Sposobem na te mankamenty może być umiejętne użycie kilku modemów z kartami A2 jednocześnie. Szukam gotowego rozwiązania, lub prawie gotowego, z wykorzystaniem taniego serwera i routera pudełkowego. Poczyniłem już pewne kroki w celu znalezienia odpowiedniej konfiguracji, ale może ktoś już tego dokonał i chciałby powiedzieć jak cel osiągnąć. Dla ścisłości, cel = darmowy, szybki, stabilny internet.
 • Poziom 43  
  Nie zsumujesz łącza internetowego - czyli przeglądarka poleci przez jeden lub drugi modem, a nie oba jednocześnie. Transfer można zsumować na download-erach/klientach BT ściągających wielowątkowo pliki do tego potrzebny router z kilkoma WAN-ami najtańsze to routery pod OpenWRT/Tomat Dual WAN (router pod taki FW musi posiadać port USB).
 • Poziom 23  
  Są dwie możliwości uzyskania efektu połączenia kilku łącz:
  1. Prosta za pomocą funkcji MultiWAN - rozkładamy ruch równomiernie na kilka łącz za pomocą jakiegoś automatu (np. routera z OpenWRT z dołożoną funkcją MultiWAN).
  Zalety: prostota
  Wady: maksymalna szybkość jednego strumienia danych to ciągle 512kbit/s, ale możemy ich mieć kilka.
  2. VPN bonding - wszystkie łącza Aero2 widzimy jako jedno wielkie, a do tego znika problem rozłączania co godzinę (po prostu na chwilę mamy o jedneo 512 kbit/s mniej).
  Wady: wymagany własny serwer VPN zainstalowany gdzieś w sieci i duża wiedza, brak gotowych rozwiązań - w zasadzie nieopłacalne rozwiązanie, ale ciekawostka, że się da.
 • Poziom 43  
  Regulamin usługi, punkt 5.3 - "Każdy Zainteresowany może otrzymać nie więcej niż jedną Kartę SIM", a i parę innych by się znalazło. Dać coś za darmo, a będą więcej chcieli.

  Temat zamykam.