Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica HK2803 - Piec nie włącza się, padł zegar

25 Lip 2012 19:23 1470 3
  • Poziom 9  
    Witam potrzebuję pomocy przy mojej kuchni marki Amica... otóż problem polega na tym że po wymianie grzałek piekarnika ( grzałki termo-obiegu i płyty dolnej ) piec po uruchomieniu nie wstaje ( zegar nie włącza się). W związku z czym cały piec przestał działać. Działają tylko dwa przednie pola płyty ceramicznej ale musze mieć je włączone oba na raz inaczej nie będzie grzać żadne pole, dodatkowo po uruchomieniu tych pól zaświeca się zegar. Niestety po ich wyłączeniu zegar gaśnie.

Proszę o pomoc co mogło ulec uszkodzeniu w zegarze, dodam że sprawdziłem wszystkie przewody i połączenia w piecu napięcia podawane są na zegar. Piec zasilany jest z siły 380V. Proszę o pomoc!
  • Poziom 21  
    Takie dziwne zachowanie może być spowodowane przerwą w obwodzie przewodu neutralnego (N). Sprawdź dokładnie połączenia.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem nie ma przerwy w przewodach obwodu N
  • Poziom 9  
    Okazało się jednak że uszkodzeniu uległ przewód uziemiający piec ( instalacja 4 żyłowa ) , dlatego też nie starował programator a w obwodzie neutralnym (N) nie doszukałem się przerwy. Temat zamykam, dziękuję za pomoc.